Stoprocentní obrana domácnosti proti myším. Už předci to s úspěchem praktikovali

Myši doma nikdo nechce. Jaké preventivní kroky proti vniknutí myší podniknout a jak se jich v případě nejhorší nouze jednoduše a osvědčeně zbavit? Vše se dozvíte.

Utěsněte skuliny a otvory

Myši se dokážou protáhnout i hodně úzkým otvorem, proto projděte celý dům včetně sklepa a půdy. Hledejte myší trus, případně čichejte myšinu, dalším vodítkem vám mohou být okousané izolace trubek případně prokousané obaly od potravin. Jakmile narazíte na podezřelá místa, kterými myši pravděpodobně proudí do domu, utěsněte je. Zapomeňte na pěny a vaty, nejúčinnější bude beton nebo sádra.

Pastičky. Ano, nebo ne? A jak?

Rozhodně ano. Prostě fungují. Myši v domě nepodceňujte. Pokud máte pocit, že vám doma řádí jedna, nejspíš jich tam bude víc, navíc se rychle množí. Proto klidně sáhněte po pastičkách a rozhodně jimi nešetřete. Nejvíce myší chytíte, když do pastí rozmístíte různé druhy návnad. Použít můžete ořechy, sýr, salám, čokoládu, arašídové máslo, ovesné vločky nebo chlebovou kůrku opečenou na slanině. Návnadu přivažte vlascem či dentální nití ke spouštěcímu mechanismu, aby se náhodou nestalo, že myš stihne s návnadou utéct a past sklapne naprázdno.

Pasti umístěte všude, kde jste narazili na myší stopy. Některé pasti umístěte do kouta nebo kolmo ke zdi spouštěcím mechanismem dolů. Jednou za pár dní pasti přemístěte, myši sice nejsou tak chytré jako potkani, ale také se učí.

Foto: Shutterstock

Deratizační staničky a plašiče

Deratizační stanička je uzavíratelná a uzamykatelná, bezpečná pro děti i domácí mazlíčky. Funguje tak, že myš vleze dovnitř, sní návnadu a umře, protože se nedostane ven. Ultrazvukové plašiče neobtěžují lidi, nicméně účinně odpuzují myši, protože mění vysílací frekvence, což je jim nepříjemné.

Vsaďte na přírodu

Když myši ucítí pach kočky nebo psa, drží se dál, takže úplně postačí, když u vás doma bude kočka nebo pes pobývat. Další alternativou je hadí trus, který můžete koupit ve zverimexu. Had je přirozený nepřítel myší, takže je jeho pach také odpuzuje.

Bylinky a babské rady

Myši nesnáší mátový olej, listí z ořešáku, heřmánek, česnek. Pomáhá také pěstování levandule, hřebíčku a chilli. Často proti myším pomáhají přípravky proti molům. No a když je úplně nejhůř, tak povolejte deratizéra. Ten už si bude vědět rady.

Foto: Shutterstock, zdroje: Good Housekeeping, The Spruce

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments