Strojek na vlasy a vousy bude jako nově koupený. Nabruste si ho doma bez servisu, jednou za čas je to nutné

Od dob covidu si každý druhý stříhá vlasy doma sám. Nicméně ne každý dokáže pečovat o svůj strojek na vlasy nebo vousy dostatečně dobře. Kromě běžného pravidelného čištění je jednou za čas potřeba i pořádná hloubková údržba. Jak vdechnout svému přístroji nový život, zkvalitnit jeho fungování a prodloužit mu životnost?

Utáhněte a prostříkejte

Nejprve zkontrolujte šroubky na kovové části strojku, a bude-li to potřeba, pořádně je dotáhněte. Poté nože promažte, ideálně použijte oblíbený multifunkční sprej WD-40. Mnoho problémů se vám podaří vyřešit už těmito dvěma kroky. Pokud strojek stále nefunguje tak, jak byste si představovali, pokračujte dále.

Brusná pasta s rozpouštědlem

Následující postup se může zdát složitý, ale stojí za to ho vyzkoušet. Sežeňte si:

  • Leštící a brusnou pastu (GOI pasta) v tuhém skupenství (vypadá jako hranol)
  • Rozpouštědlo (aceton nebo lakový benzin)

Do nádobky si nalijte rozpouštědlo. Goi pastu rozkrájejte na maličké kousky, které vložte do rozpouštědla. Nyní přichází celkem náročná část. Snažte se kousíčky vpracovat do rozpouštědla (ideálně dřevěným kolíkem), cílem je, aby z těchto dvou surovin vznikla konzistentní pasta. Celý proces trvá až 12 hodin, pasta potřebuje čas se uležet.

Foto: Shutterstock

Zázračné broušení

Jakmile budete s konzistencí spokojeni, vezměte strojek, zapněte jej a ponořte stříhací část do směsi na 4 minuty. Můžete s ním mírně jezdit tam a zpět. Jakmile čas uběhne, odpojte strojek od elektřiny, ponořte hlavici do vody a pastu smyjte, jde to relativně snadno.

Neuvěřitelné výsledky

Jakmile vyzkoušíte, neuvěříte vlastním očím. Nože strojku budou vypadat a řezat jako nové. Už žádné kousání a tahání vlasů, tento repasovaný strojek nepoznáte od nového.

Univerzální rady ohledně péče o strojek

Říkáte si, proč máte v balení ty malé štětečky? Tak přesně těmito štětečky byste po každém větším stříhání, případně jednou týdně měli celý strojek důkladně očistit. To znamená sundat hlavici a vyčistit také vnitřek strojku, který se tak rád zanáší.

Jednou za čas nezapomínejte na pravidelné olejování stříhací hlavice přípravky k tomu určenými. A v neposlední řadě si nezahrávejte ani s baterií. Strojek vždy nabíjejte pouze po dobu nezbytně nutnou a akumulátorem, který byl součástí balení.

Jisté je jedno. Budete-li o svůj strojek dobře pečovat, nebudete litovat.  

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments