Sušičku by dnes kupoval jen blázen. Úplně stejnou funkci má i ta nejobyčejnější pračka, poradil instalatér

V dnešní době, kdy se většina domácností snaží šetřit energii a místo, přichází s překvapivým řešením – obyčejná pračka může nahradit sušičku. Díky radám instalatérů a odborníků na domácí spotřebiče se ukazuje, že vysoké otáčky ždímání moderních praček mohou prádlo dostatečně odvodnit, což výrazně zkracuje dobu sušení na vzduchu.

Efektivita bez kompromisů

Využitím plného potenciálu otáček ždímání vaší pračky můžete dosáhnout podobného efektu sušení jako v sušičce. Tento přístup nejenže šetří energii, ale také prodlužuje životnost vašeho prádla tím, že eliminuje potřebu vystavovat ho vysokým teplotám v sušičce.

Šetrnost k životnímu prostředí

Nahrazení sušičky pračkou je nejen praktické, ale také šetrné k životnímu prostředí. Méně spotřebované energie znamená nižší emise uhlíku, což je krok správným směrem pro každou ekologicky smýšlející domácnost.

Optimalizace procesu sušení

Jedním z klíčů k efektivnímu sušení prádla v pračce je výběr správného pracího cyklu. Mnohé pračky nabízí speciální programy s extra vysokými otáčkami ždímání, které jsou určené právě pro lepší odstranění vody. Tím se značně zkracuje doba, kterou prádlo potřebuje k vyschnutí na sušáku nebo na vzduchu.

Foto: Shutterstock

Péče o tkaniny

Přestože vysoké otáčky ždímání mohou být účinné pro odstranění vody, je důležité brát v úvahu typ tkaniny, aby nedošlo k jejímu poškození. Mnoho moderních praček nabízí inteligentní systémy, které automaticky detekují typ prádla a přizpůsobí otáčky ždímání tak, aby bylo prádlo chráněno.

Přestože sušičky prádla nabízejí pohodlí a rychlost, moderní pračky s vysokými otáčkami ždímání představují efektivní a ekologickou alternativu. Tento přístup nejenže šetří energii a prostor v domácnosti, ale také přispívá k lepší péči o vaše prádlo a ochraně životního prostředí. Příště, než si koupíte sušičku, zvažte potenciál, který se skrývá ve vaší pračce.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Veronika
Veronika
3 měsíců

Ostředění není sušení, to si pletete pojmy a dojmy. Navíc je odstředění součást téměř každého cyklu, takže nedělejte z lidí pitomce, jakože to neznají. Jak dlouho se prádlo bude sušit na vzduchu mně teda vůbec nezajímá a pochybuji, že by někdo kvůli zkrácení zapínal extra odstředovací program. Důležité je v jakém stavu to pradlo bude bez sušičky a s ní, to je nebe a dudy.

Veronika
Veronika
3 měsíců

Souhlas s Martinem. Ten instalatér je blázen. Proč ho citujete a píšete takhle hloupý článek? Fuj stydte se. Já mám pračku se sušičkou, a jsem ráda za ni. Prádlo z ní není sežvejkané jako z běžné pračky a ještě na vysoké otáčky fuj. Vás asi baví žehlit každý kus oblečení, mně teda ne.

Oldřich
Oldřich
3 měsíců

Určitě to sušičku nenahradí, já dávám ždímání 2x a prádlo vyleze mnohem sušší, to je pravda ale rozhodně to sušička není 😃

Renys
Renys
3 měsíců

Přesně tak. Jsem za sušičku šťastná, protože nás byt nemá balkon