Největší česká banka varovala klienty. Pokud uděláte tuhle věc, přijdete o pořádný balík. Už vám ho nevrátí

Na internetu se začínají množit příběhy lidí, kteří si teprve teď naplno uvědomují, jak moc velkou chybu udělali. Někde na něco pod dojmem, že konají správně, klikli a následně jim byl doslova vyluxován bankovní účet. Své peníze pravděpodobně již nikdy neuvidí.

Získají od vás všechno potřebné

Mnozí dokonce hlásí, že si byli nejrůznějších podvodů vědomi a dávali si dobrý pozor. Přesto však byli vlákáni do pasti profesionálně vyhlížejícím prostředím určitých internetových aplikací, kterých tyto organizované skupiny využívají k tomu, aby z vás vyloudili přihlašovací údaje k vašemu účtu.

Česká spořitelna teď varovala před způsobem, který zřejmě znovu bude mít za následek, že spousta lidí jednoduše naletí. Jak totiž banka deklarovala, v rámci různých obchodů s aplikacemi nemusíte narazit pouze na jejich oficiální mobilní aplikaci George, ale také její nejrůznější napodobeniny.

Ty tam přitom nejsou pro nic za nic. Jsou zde umístěny, abyste si je nedopatřením stáhli a vyplnili do nich své přihlašovací údaje. V ten moment je však získají tito vykukové, kteří se je pokusí zneužít. Dokonce nemusíte nic ani vyplňovat, ale stačí když aplikaci dáte všechna možná povolení k využívání vašich dat. Už to vám může nepěkně zavařit.

Foto: Shutterstock

Není to první pokus

Bohužel jde o další nepěknou věc, která cílí právě na klienty České spořitelny. Právě zákazníci největších bank jsou v největším ohrožení. Organizovaným skupinám se totiž vyplácí dělat podobné sofistikované podvody právě na ně, jelikož mají největší množství klientů.

Čtěte také: Největší česká banka vypekla klienty. Napálila poplatky takovým způsobem, že si pořádně připlatíte

Už před časem tak musela Česká spořitelna varovat před pokusy zneužít přechod na novou formu potvrzování pokynů v rámci George. Spousty klientů však byly kontaktovány zdánlivými pracovníky banky, kteří se však za ně ve skutečnosti jen vydávali. Nabízeli pomoc s přechodem, ale v konečném důsledku z vás vylákali důležité informace a potom vysáli účet do dna.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments