Svíčku vyrobím za 5 korun a prodávám za 500 Kč kus. Na ničem jiném nevyděláte tolik, zvládnete i padesát za den

Výroba a prodej svíček se může stát velmi lukrativním podnikáním. Svíčky jsou oblíbenou dekorací v interiéru.  Trh pro prodej svíček různých druhů a velikostí je poměrně velký. Pokud dokážete vyrobit svíčky za 5 Kč a prodat je za 500 Kč, můžete tímto podnikáním vydělat velké množství peněz.

Co budete potřebovat?

Začíná to s výběrem správných surovin. Musíte najít kvalitní knoty a barviva za co nejnižší cenu. Můžete také uvažovat o použití recyklovaného vosku z použitých svíček nebo dalších zdrojů, což může snížit náklady. Pak budete potřebovat ještě různé věci na dozdobení dle vaší fantazie, nůžky, igelit, vodu a sklenici na svíčku.

Jak na to?

Pro výrobu vlastní svíčky si připravte malou skleničku nebo dózičku a naplňte ji vodou do tří čtvrtin. Pokud chcete, aby byla svíčka barevná, přidejte trochu potravinářského barviva. Poté můžete do vody umístit různé dekorace, jako jsou kamínky, mušle nebo krystaly. Nalijte vrstvu oleje o výšce přibližně 1-2 cm na vrchol vody.

Pro vytvoření knotu vezměte kus igelitového obalu nebo pevného plastového sáčku a vystřihněte kruh o průměru sklenice. Prostřednictvím dírky uprostřed vložte knot a zkracujte ho na požadovanou délku. Poté položte folii s knotem opatrně na vrstvu oleje. Počkejte, až knot nasaje olej, a pak můžete svíčku zapálit.

Foto: Shutterstock

Výroba svíček jako koníček

Svíčky nemusíte hned prodávat. Může jít o zajímavou možnost přivýdělku, ale to není to hlavní. Výroba svíček může být skvělým zdrojem relaxace. Třeba si chcete jen zútulnit svou domácnost.  Stačí si pustit oblíbenou hudbu a prostě si užít klidné chvíle. Tento proces může být také skvělou příležitostí ke sjednocení rodiny. Můžete se sejít kolem stolu se svými dětmi a společně vyrábět. Uvidíte, jaké nápady a nápady vaše ratolesti přinesou, a jak se všichni budete bavit a užívat si společného času.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pirat
Pirat
1 rok

Heh a to by někdo jako koupil? To asi ne 😉 navíc by mne zajímalo,jak by to kupující přenesl z trhu či obchodu domu.. o poště či jiném doručení nemluvě.. 🤣 ale jako vtip dobré..