Vánočka, buchty i chleba mi vždycky hned ztvrdly. Až teď jsem zjistila, že jsem do těsta zapomněla dát jednu věc

Pokud jste se někdy snažili upéct vánočku, buchty nebo chleba a výsledkem bylo tvrdé, nechutné pečivo, nemusí to nutně být vaše chyba. Může se stát, že zapomenete něco důležitého přidat do těsta. Pokud se vám to stalo, nezoufejte, protože tento problém lze snadno vyřešit.

Nezapomeňte na sůl nebo cukr

Pokud zapomenete jednu ingredienci, může to mít velký vliv na konečný výsledek pečení. Například, pokud zapomenete přidat sůl do těsta, může to způsobit, že pečivo bude mít nevyváženou chuť. Stejně tak, pokud zapomenete přidat cukr, těsto nemusí kynout tak, jak by mělo. Výsledkem pak bude tuhé a tvrdé pečivo.

Většinu surovin lze přidat dodatečně

Nejlepším způsobem, jak si být jistí, že do těsta přidáte všechny potřebné ingredience, je mít připravený oblíbený recept a postupovat podle něj.

Pokud jste zapomněli přidat cukr, můžete ho přidat později. Rozpusťte cukr ve vodě a poté vlijte do těsta. V případě, že jste zapomněli na sůl, můžete ji přidat do vody, kterou použijete k promíchání těsta, a přidat ji dodatečně. Máslo nebo vejce jde většinou také přimíchat dodatečně. Je však důležité si uvědomit, že přidávání ingrediencí později může ovlivnit strukturu těsta. Proto je lepší být pozorný a dodržet recept, abyste si mohli být jistí, že výsledné pečivo bude dokonalé.

Foto: Shutterstock

Speciální ingredience? Minerálka

Přidání speciální ingredience je tajemstvím, které profesionální pekaři a cukráři dobře ovládají a které běžní kuchaři neznají. Například k udržení těsta měkkého a vláčného mohou použít trochu minerální vody. Vyzkoušejte a uvidíte sami, zda to funguje.

Co dělat, když se těsto nepovede?

Máte problém s tím, že těsto nedrží pohromadě? Existuje snadný způsob, jak ho „opravit“ – stačí přidat vodu. Ale pozor, pokud jí přidáte moc, těsto se stane lepkavým a budete muset přidat další suché ingredience. Proto je lepší postupovat podle ověřeného návodu.

Jednoduchým řešením je naplnit malou misku studenou vodou a namočit do ní prsty. Poté opatrně prohněťte těsto pomocí namočených prstů. Pokud je potřeba, můžete tento postup opakovat. Tímto postupem dosáhnete ideální konzistence těsta bez rizika, že ho přemokříte.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments