Tak to ruplo. V České televizi dělali moderátoři otřesné věci. Teď to všechno vylezlo ven a lidé tomu nemohou uvěřit

Bohužel se potvrzuje, že v minulých letech byla Česká televize institucí, za jejímiž zdmi se děly nejen velmi zvláštní, ale rovnou i dosti odpudivé věci. Dělo se tak za šéfování bývalého generálního ředitele Petra Dvořáka a chování některých zaměstnanců, kteří měli pocit své důležitosti a výjimečnosti, pouze nasvítilo, jak potřebná již byla ve vedení této veřejnoprávní televize změna.

Zametlo se to pod koberec

Určité náznaky o tom, že v České televizi vše nefunguje tak, jak by mělo, se objevili již v loňském roce, kdy vypukla veřejná hádka moderátorů Nory Fridrichové a Marka Wollnera, do nichž se navíc pustili ještě jejich podřízení, kteří je obviňovali z různě závažných pracovních a společenských pochybení.

Pod starým vedením se nicméně všechno zametlo pod stůl a veřejnost se nedozvěděla více, než co unikalo do médií. Management se tehdy k věci otočil zády a příliš ji neřešil. Vznikly sice vyšetřovací komise, avšak jejich závěry v podstatě vyšuměly do ztracena.

To se změnilo s nástupem nového generálního ředitele Jana Součka, který se rozhodl na závěry komisí podívat zblízka a k situaci se postavit čelem. Jeho slova bohužel nejsou zrovna povzbudivá a v podstatě potvrzují skutečnost, že jak Fridrichová, tak Wollner se vůči svým kolegům dopouštěli různě závažných přešlapů.

Foto: Český rozhlas

Už se to nemá opakovat

Pokud jde o tým Reportérů ČT a Marka Wollnera, musím říci, že protokoly obsahují popisy situací, se kterými jsem se za 30 let své profesní dráhy v médiích nikdy nesetkal a které považuji za nepřijatelné,” uvedl otevřeně Souček. Byl to právě tento moderátor, který měl své podřízené nutit k mňoukání, aby jim třeba něco schválil apod.

Pochybila také Fridrichová z pořadu 168 hodin, avšak tam to podle ředitele šlo řešit ještě domluvou. Tato moderátorka však čelí kritice také za svou práci, která je často tendenční, za což už dostala také výtku.

Čtěte také: Česká televize nedostane už ani korunu. Češi našli způsob, jak nic neplatit. A je hotovo

Nový generální ředitel ujistil zaměstnance České televize, že pracovní prostředí by pro ně mělo být bezpečné a že zajistí, aby se něco takového na půdě veřejnoprávní instituce již neopakovalo. A když už někdo pochybí, mělo by se to okamžitě řešit.

Foto: Český rozhlas

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments