Tatarák z Lidlu obsahoval nebezpečné bakterie. Hrozí nákaza salmonelózou

Společnosti Lidl se přihodila veliká nepříjemnost. Prodávala totiž hovězí tatarák, který podle všeho obsahoval bakterie salmonelly. Supermarkety výrobek okamžitě stáhly, ale část už se dostala ke koncovým zákazníkům. Ty tak Lidl vyzývá k tomu, aby výrobek nekonzumovali a přinesli zpět na místo, kde ho zakoupili. Budou jim vráceny peníze.

Podobný případ se čas od času přihodí, ovšem v případě jiných druhů masa je velká šance, že bakterie salmonelly budou zničeny tepelným zpracováním. S tím se ale u hovězího tataráku nepočítá, protože se konzumuje za syrova. Riziko, že se po konzumaci takto kontaminovaného masa rozvine nemoc známá jako salmonelóza, je tedy poměrně vysoká.

“Není vyloučeno, že i přes kontrolu každé jednotlivé šarže v akreditované laboratoři, by výše uvedený výrobek mohl být kontaminován bakterií rodu Salmonella. Bakterie rodu Salmonella může způsobit vážné onemocnění zažívacího ústrojí (salmonelózu) projevující se nevolností, průjmem a zvracením. Určité skupiny lidí (těhotné ženy, malé děti, staří lidé a osoby se sníženou imunitou) mohou mít těžký průběh onemocnění. Z tohoto důvodu je spotřebitelům doporučeno informaci brát vážně a uvedený výrobek nekonzumovat,” stojí v prohlášení společnosti Lidl.

Výrobek „Biernacki“ Hovězí tatarák 200g, číslo šarže 03218218, datum spotřeby 03.09.2018 a 05.09.2018 byl prodáván v prodejnách společnosti Lidl  Česká republika v.o.s. Z důvodu důsledné ochrany spotřebitelů společnost Lidl Česká republika v.o.s. ihned reagovala stažením výrobku z prodeje. V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoli prodejny Lidl. Peníze Vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu.

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments