Tchyně dává bobkový list do záchodu. Když mi řekla proč, začala jsem to dělat také

Nejrůznější chemikálie, které používáte v toaletě, jsou nákladné na pořízení a zatěžují životní prostředí. Můžete si pomoci s čistě přírodní alternativou. Odvede stejnou službu za pár drobných. Ukážeme vám jak na to.

Nepříjemný zápach na toaletě

Ani časté čištění toalety a pravidelné větrání nezaručí stálou svěžest a vůni toalety. Proto se nabízejí nejrůznější tablety, závěsy a nálepky, které se o svěžest starají. Namísto nich můžete použít po léta osvědčený, voňavý a antibakteriální prostředek, který máte jistě doma. Bude vás stát minimum a odvede výbornou službu. Pro svěžest toalety můžete použít různé bylinky, například bobkový list. Uplatníte ho na WC, ale i jinde.

Bobkový list v toaletě

Připravte si látkový sáček, do kterého vložíte několik bobkových listů. Na provázku sáček upevněte do nádržky u toalety. Použít můžete sušený nebo čerstvý bobkový list. Bobkový list následně provoní toaletu při každém spláchnutí a vydrží dlouho.

Provonění koupelny

Bobkový list a další aromatické bylinky rozdrťte do látkového sáčku a nechejte na polici v koupelně nebo na toaletě. Příjemně provoní celou místnost. S vůní můžete různě experimentovat a směs sušených bylin obměňovat.

Foto: Shutterstock

Kouřový tanec s bobkovým listem

Zatuchlé místnosti v nemovitostech, které byly dlouho neobývány nebo vlhké sklepy, kde nebylo zajištěné větrání, můžete provonět silným aromatem doutnajících bobkových listů. Budete potřebovat větší kovovou nádobu a několik suchých bobkových listů, které zapálíte a necháte doutnat. Důležité je, aby nehořely plamenem, při doutnání se vůně uvolňuje postupně. V místnosti by mělo být zajištěno větrání a při ruce byste měli mít prostředky pro případné uhašení. V žádném případě nenechávejte aromatickou doutnavku bez dozoru. Doutnající bobkové listy uvolňují silnou vůni, která si poradí i například se zápachem plísně.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Chřenovák
Chřenovák
1 měsíc

Tchýně 🤣🤣🤣