Houbičky na nádobí je nutné rozpůlit napůl. Potom uvidíte, co s nimi dokážete

Houbiček na nádobí je větší spotřeba skoro každé domácnosti. Protože se v nich rychle množí bakterie, kvůli vlhkosti a nečistotám, se kterými jsou v neustálém kontaktu, měly by se měnit minimálně 1x do týdne.

Z toho důvodu není k zahození nápad, rozstřihnout každou na 2 poloviny. Často jsou větší, než je nutné a tohle řešení je velmi ekonomické. Rázem jich totiž máte dvojnásobné množství.

A nemusíte s nimi jen mýt nádobí. Dají se totiž používat i v situacích, které by vás možná ani nenapadly.

Zmrazte je

Máte doma malého fotbalistu nebo gymnastku? Namočte houbičky do vody, vložte do plastového sáčku na zip a dejte zmrazit. Vyrobíte si tak skvělé ledové obklady na případné boule a modřiny. Můžete je ale vložit i do krabičky s obědem, aby udržovaly vaše jídlo v chladu.

Chcete dopřát prádlu svěží vůni, ale nechcete si aviváží znečišťovat pračku? Smíchejte v uzavíratelné nádobě 1 šálek aviváže s 2 šálky vody a přidejte houbičku. Až budete dávat prádlo do sušičky, vhoďte k němu i lehce vymačkanou voňavou houbu. Po skončení sušení ji zase vrátíte do nádoby a můžete používat opakovaně.

Ochrání zeleninu i porcelán

Tyhle houbičky dokáží prodloužit život i vašemu ovoci a zelenině. Stačí je k nim přidat do zásuvky v ledničce. Nasají přebytečnou vlhkost a vaše saláty a ředkvičky zůstanou hezky svěží a křupavé.

Pomohou vám i při stěhování, když budete balit křehké sklo nebo porcelán. Pokud ho oddělíte pěnovými houbami, nemůže se rozbít.

Foto: Shutterstock

Zbaví sedačku chlupů

Z nábytku odstraní zvířecí chlupy. Stačí je lehce namočit, vyždímat a potom už jen přejíždět chlupaté čalounění. Srst se na houbičku hezky nalepí a vaše křesla a gauč budou opět bez této nechtěné pokrývky.

Usadily se ve vaší ledničce nechtěné pachy? Nasypte na houbu trochu jedlé sody a vložte ji dovnitř, stranou od jídla. Soda ve spolupráci s houbou vás jich stoprocentně zbaví.

Můžete je použít i jako vycpávky pod popruhy těžkého batohu, pokud by vás příliš řezaly do ramenou. Pod každý popruh vložte kousek měkké houby a rázem se vám uleví.

Rozlišujte je řezáním rohů

Ale ani houbička, která už má nejlepší časy za sebou, nemusí mířit do koše. Abyste ji odlišili od ostatních, odřízněte jí rožek a můžete s ní třeba utírat pokapanou podlahu nebo linku.

A když jí po čase odříznete i druhý rožek, můžete s ní ještě umýt i záchod.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments