Tchyně kupuje tablety do myčky, i když žádnou nevlastní. Prozradila mi důvod, to je přeci jasné

Tablety do myčky obsahují silné čističe a odmašťovače, které jsou velmi účinné při odstraňování nečistot a špíny z různých povrchů. Mohou se vám tedy hodit i v případě, ž žádnou myčku nádobí nevlastníte.

Univerzální čistič

Za prvé, můžeme použít tablety do myčky jako univerzální čistič. Pokud máme v kuchyni nečistoty, které se špatně odstraňují, můžeme použít tabletu do myčky nádobí jako pomoc při čištění. Hodí se na likvidaci špíny na sporáku nebo ve dřezu. Tabletu můžeme rozdrtit, a pak ji využít jako kvalitní práškový čistič.

Dokonale čisté prádlo

Druhý způsob využití tablet do myčky je na způsob prášku do zásobníku pračky. Pokud chceme mít prádlo dokonale čisté a voňavé, můžeme použít tabletu do myčky nádobí místo pracího prášku. Pokud nemáte po ruce prášek na praní, můžete to vyzkoušet.

WC čistič

Tablety do myčky můžeme využít také jako čistič pro WC. Pokud chceme udržet WC dokonale čisté a bez zápachu, můžeme použít tabletu do myčky nádobí jako čistič WC. Stačí ji umístit do mísy a nechat působit. Následně mísu dočistíte záchodovou štětkou.

Foto: Shutterstock

Vyčistěte odpadkový koš

Tablety do myčky nádobí nejen odstraňují nečistoty, ale také dokážou pohlcovat pachy. Tuto vlastnost využijete při čištění odpadkového koše, který může nepříjemně zapáchat. Pro odstranění zápachu je nutné koš důkladně vyčistit a neutralizovat pachy. Stačí vhodit tabletu do koše plného teplé vody a nechat ji rozpustit. Poté nechte tabletu působit asi hodinu. Nakonec koš opláchněte horkou vodou. Tento postup by měl pomoci odstranit nečistoty i pachy z odpadkového koše.

Skvrny od kávy

Může se stát, že na hrncích od kávy nebo čaje zůstane kolečko nečistot po okraji. Tento druh nečistot někdy není snadné odstranit pomocí běžných čisticích prostředků. Pokud se s tímto problémem setkáte, můžete zkusit použít tabletu do myčky nádobí. Naplňte hrnek vodou tak, aby znečištěné místo bylo ponořené ve vodě a přihoďte kousek tablety. Nechte působit asi hodinu a poté by měla špína jít snadno opláchnout horkou vodou. Tento postup můžete vyzkoušet také na vázách nebo karafách na víno.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments