Oblečení nosím i několik dní v řadě. Díky jednoduchému triku nesmrdím

Také občas perete čisté prádlo jen proto, že přestalo vonět? Třeba po návštěvě restaurace? Není to vždy nutné. A pokud se jedná o vaše oblíbené šaty, které si chcete za chvíli obléct, ani by vám neuschly.

Možná máte sušičku, ale je škoda ji pouštět kvůli pár kouskům, protože se jedná o jednoho z největších žroutů energie. Existuje ale několik způsobů, jak se s podobnou situací vypořádat.   

Vyberte si z 10 jednoduchých řešení

Zabalte oblečení přes noc nebo alespoň na 4 hodiny do novin. Nacpěte je do rukávů, podpaží či nohavic vašich oděvů. Nic nenasaje pachy lépe, než papír. Tento trik můžete použít i pro páchnoucí boty.

Pověste oblečení na ramínko do koupelny, když se sprchujete. Horká pára zafunguje nejen jako žehlička, která vaše šaty pěkně vyhladí, ale uvolní a pohltí i pachy.

Abyste předešli zatuchlému odéru, kterým nasáklo vaše uschované sezonní oblečení, přidejte k němu otevřený sáček s kočičím stelivem. Zaručeně vstřebá všechnu případnou vlhkost i nežádoucí pach.

V létě neexistuje lepší varianta, než pověsit zapáchající kousky ven na sluníčko. Čerstvý vzduch a vánek si s nimi hravě poradí.

Nevyhazujte kávovou sedlinu z kávovaru. I ona umí nasát pachy z okolí. Stačí, když ji nasypete do misky a na tu poskládáte použitý oděv. Stejným způsobem můžete využít i dřevěné uhlí. Obojí pak zbaví zápachu i vaše boty.

K odstranění pachů poslouží i obyčejná vodka. Nalijte jí trochu do rozprašovače a postříkejte napadené oblasti. Alkohol se odpaří a odnese s sebou i zápach. Tento trik prý používají i herci, když nemají čas přeprat svoje kostýmy. Jednoduše je postříkají vodkou.

Foto: Shutterstock

Dalším pomocníkem v boji se zápachem je jedlá soda. Nasypte ji do podpaží a kam je potřeba a nechte působit přes noc. Tuto možnost ale zvolte, potřebujete-li občerstvit světlé oděvy. U těch tmavých byste zbytečně trávili čas vytřepáváním bílého prášku.

Zničit bakterie, které zavinily nelibý odér vašeho oblečení, umí i nízké teploty. Proto vložte prádlo přes noc do mrazáku. Tahle metoda je ideální pro džíny. Dejte je do igelitového sáčku zamrazit. Ráno nebude po pachu ani stopy.

Přidejte do vody pár kapek vonného esenciálního oleje, nalijte do rozprašovače a postříkejte vaše oblečení. Navlhčené voňavým roztokem ho přežehlete. Nebo přidejte olej rovnou do nádržky vaší napařovací žehličky. Nemáte-li olej, použijte aviváž. Uvidíte, jak se vaše použité kousky krásně rozvoní.

Smíchejte v rozprašovači bílý ocet s esenciálním olejem, protřepejte a postříkejte roztokem všechna páchnoucí místa. Ocet pohltí pach a olej pak překryje jeho kyselý odér.

Pomohou vám i na dovolené

Snad vám některý z popsaných způsobů pomůže v případech, kdy není nutné hned prát jinak čisté oblečení. Můžete je ale vyzkoušet i na dovolené, když pračka není po ruce a při túře jste si propotili vaše oblíbené tričko.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments