Tchyně mi ukázala, jak odmrazit mrazák za 15 minut. To je naprosto bezkonkurenční způsob, který nikdo nezná

Také se vám z mrazáku pomalu sype námraza na ruce sotva ho otevřete? Nebo už vám nejdou otevírat jednotlivé přihrádky, protože nános ledové krusty brání pohybu? Je na čase mrazák odmrazit. V ideálním případě ještě dříve, než nastanou výše uvedené situace.

Zvyšující se námraza škodí nejen samotnému spotřebiči, ale zároveň se díky tomu spotřebovává více drahé energie. Nové mrazáky již odmrazovat nemusíte. Funkce NoFrost ochrání váš mrazák před nánosy ledu a námrazy. Pakliže váš spotřebič nedisponuje funkcí NoFrost, je nejvhodnějším ročním obdobím pro odmrazování zima.

Jak odmrazit mrazák

Nejprve vypněte mrazák a vytáhněte kabel ze zásuvky. Postupně vyndejte všechny potraviny z mrazáku a rovnou můžete provést inventuru uskladněného jídla. Jistě narazíte na jídlo, které můžete bezprostředně zpracovat a udělat tak v mrazáku více místa. Jídlo po dobu rozmrazování umístěte na chladné místo. Rozmrazujete-li v zimě, můžete potraviny umístit ven za okno nebo na balkon či terasu a nemusíte mít strach, že dojde k jejich zkažení. Případně můžete do plastové krabice nasypat led a vložit do něj potraviny náchylné ke zkažení.

Foto: Shutterstock

Z mrazáku vyjměte všechny vyprázdněné přihrádky, které omyjte a očistěte.

Pro rychlejší odmrazení můžete do mrazáku vložit na vhodnou podložku hrnec nebo jinou nádobu naplněnou horkou vodou. Ta pomůže rychlejšímu tání námrazy. Podložku pod nádobu vložte z bezpečnostních důvodů, aby nedošlo k poškození dna mrazáku.

Jak se mrazák bude odmrazovat, počítejte s tím, že voda může unikat i pod spotřebič. Mějte tedy po ruce kýbl s hadrem, ať můžete přebytečnou vodu neprodleně odstranit. V průběhu odmrazování je vhodné otírat hadříkem i stěny mrazáku.

Po odmrazení mrazák omyjte a očistěte. Po vytření zcela do sucha můžete umístit omyté přihrádky zpět do mrazáku. Poté můžete spotřebič opět uvést do provozu a naskládat zpět všechny potřebné potraviny.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
dana
dana
5 měsíců

Tohle děláme už padesát let. A všichni moji známí taky. Takže jsi objevil Ameriku, co?

Pavla
Pavla
11 měsíců

To si z nás děláte legraci, asi to byla tchýně za všechny peníze a snacha moc rozumu nepobrala 🤔

Toscana
Toscana
1 rok

A co je ta novinka? Horká voda je běžná věc.

Eva
Eva
1 rok

No a jaký závratný způsob odmrazování tedy máte??? Hrnec s teplou vodou???🤨