Tchyně myje okna jednou za rok a celou dobu je má čistá. Je potřeba použít jednu surovinu z kuchyně

Zatím jsem nenarazila na ženu, která by ráda myla okna. Spíš se tak navzájem pochlubíme, že už tu nepříjemnou dřinu máme za sebou. Ale co kdybychom na okna použily nějaký zázračný prostředek, který zařídí, že vydrží čistá po co nejdelší dobu?

Umyjte okna šamponem

Zní to bizarně, ale funguje to. Do kýblu s teplou vodou kápněte trochu šamponu, promíchejte a okenní skla vyčistěte. Nejen, že šampon si velmi snadno poradí i s odolnými skvrnami, skla navíc po zaschnutí ani nebudete muset leštit. Tento kouzelný přípravek původně na vlasy odvede všechnu práci za vás.

Sáhněte po cibuli

Naše babičky přišly na vychytávku, jak okna po umytí udržet co nejdéle čistá. Zvláště se to týká okének, která jsou znečištěnější a vlastně i jakéhokoliv jiného skla. Po umytí oken přípravkem nebo třeba právě šamponem si napusťte do kyblíku 5 l vody a do ní najemno nakrájejte jednu cibuli. Do této vody namočte hadřík, vyždímejte a okno přetřete. Cibulová voda dokáže částečně bránit většímu znečištění.

Foto: Shutterstock

Nezklame vás ani jedlá soda

Netoxická, bez škodlivých chemikálií a výparů, přitom maximálně účinná. Ano, to je velmi oblíbená a vděčná jedlá soda. Na mokrý hadřík nasypte malé množství jedlé sody a umyjte okno. Poté mírně navlhčeným čistým hadříkem nebo mírně navlhčenou papírovou utěrkou odstraňte přebytečnou jedlou sodu, která mohla na skle zůstat.

Pak ještě naplňte rozprašovač 75 ml jedlé sody a 75 ml octa, promíchejte a nastříkejte na okna. Nakonec otřete suchým hadříkem. Okno se bude lesknout jako nové.

Trojkombinace škrob, ocet a čpavek

Tyto tři ingredience použijte dohromady a sledujte, co s vašimi okny udělají. Na 1 l vody smíchejte čajovou lžičku škrobu, 2 polévkové lžíce čpavku a 2 polévkové lžíce octa. Zamíchejte, roztokem okna umyjte, vytřete do sucha a hlavně důkladně vyvětrejte, čpavek velmi účinně čistí, ale také velmi účinně zapáchá.

Foto: Shutterstock, zdroje: youtube.com, cloudy2clearwindows.co.uk

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments