Tchyně vymyslela nový způsob čištění koberce. Bere si na to tabletu do myčky nádobí

Jedna malá tableta do myčky má velkou sílu. Musí si totiž poradit s několika sadami špinavého nádobí, důkladně jej vyčistit a naleštit. Dokáže ale mnohem víc. Jistě jste netušili, že se dá využít při čištění koberců. Poradíme vám, jak na to.

Nepříjemné čištění koberců

Pravidelné vysávání nezaručí dokonalou čistotu koberce, proto čas od času musí přijít na řadu čištění mokrou cestou. Oblíbené měkké, hřejivé a atraktivní podlahové krytiny se jistě nechcete vzdát. Působí útulně, umožní hru malých dětí na podlaze a tlumí kročejový hluk. Důkladné vyčištění koberce zajistí profesionální technika, ale můžete si pomoci i mnohem levnějšími prostředky.

Na zažranou špínu tabletou do myčky

V kbelíku s horkou vodou nechejte důkladně rozpustit tabletu do myčky. Abyste vydrhli co nejrychleji velkou plochu, připravte si utěrku a poklici od hrnce. Ta se vám bude zároveň dobře držet. Důkladně namočte utěrku v roztoku a omotejte okolo poklice. Vyrobeným čistícím nástavcem koberec třete. Špína nebude mít šanci. Přes vyčištěný koberec nepřecházejte, dokud nedojde k jeho kompletnímu vyschnutí.

Foto: Shutterstock

Další využití tablety do myčky

Tablety do myčky uplatníte při každém úklidu. Jsou výborné například pokud potřebujete odstranit připáleninu ze dna hrnce. Stačí v troše vody rozpustit v hrnci tabletu a postupně zahřívat na sporáku. Spálenina se začne loupat a odstraníte ji mnohem snadněji.

Pomohou i při čištění toalety. Stačí tabletu vhodit do toalety, zalít horkou vodou a mísu vyčistit běžným způsobem. Nečistoty i vodní kámen budou minulostí. Tableta do myčky se hodí i jako čistidlo pračky. Jednou za čas zapněte nejdelší prací cyklus s maximální teplotou a do bubnu pračky vhoďte tabletu do myčky. Tabletu můžete mírně rozdrtit. Odstraní mastnotu a usazeniny v pračce.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments