Vojta Dyk se navezl do Ukrajinců v Česku. Je jich moc, starejme se o vlastní lidi. Hrozně překvapil

Herecká obec je obvykle vnímána jako ta, která nejlépe odráží to, co si představujeme pod pojmy sluníčkář nebo příslušník pražské kavárny. To možná platilo dříve, kdy se tato profese shodla na tom, co je a co není správné. Ovšem složitost světa ukazuje i skutečnost, že ani tam již nepanuje žádná větší shoda.

Čekalo se něco jiného

Zatímco většina herců se stále vyjadřuje ve prospěch přijetí Ukrajinců do naší země, někteří již vyjadřují určité pochybnosti. Překvapivě se k nim přidal také herec a zpěvák Vojta Dyk, který velmi otevřeně promluvil v pořadu Spotlight.

Tam odhalil svůj pohled na to, zda by se mělo těmto lidem v nouzi pomáhat. Podle něj to může být na místě, avšak v první řadě by se měli zabezpečit naši občané, a teprve pak, když bude zbývat nějaká energie a prostředky, se může poskytnout třeba právě Ukrajincům. Z tohoto výroku vyplývá, že dnes je tomu tak trochu naopak.

Podle Vojty Dyka se také z ukrajinské malé menšiny, která tu byla vždy, stává velká většina, a s tím se mohou pojit nejrůznější problémy. Tím nejviditelnějším je asi ten, že nově příchozí budou s občany České republiky soupeřit o pracovní místa.

Foto: Shutterstock

Vyjádřil svůj názor

Herec to popsal poněkud zvláštně na tom, že dnes může kdokoliv vzít foťák a začít točit film, aniž by měl třeba nějaké vzdělání nebo se o tuto problematiku v minulosti hluboce zajímal, jako právě ti, kteří to chtějí dělat pořádně.

Na internetu už se o výrocích Vojty Dyka v tomto smyslu živě diskutuje. Řada lidí s nimi bezvýhradně souhlasí, další přiznávají, že na nich přeci jenom něco je a další si dále jedou svou s tím, že o podobných věcech by se vůbec nemělo diskutovat, protože se to v této situaci nesluší.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments