Televize Nova rozjíždí fantastické novinky. Diváci nevěří vlastním očím, tohle tu ještě nebylo

Běžné lineární televizní vysílání je už několik let velmi odepisovanou formou zábavy. V době, kdy má každý možnost pustit si jakýkoliv pořad dle libosti v jakoukoliv dobu, nedává přeci smysl zařizovat se podle striktně daného televizního programu, který je navíc ještě prošpikován stále větší porcí reklamy.

Šlapou do toho ve velkém

Ale světe div se, zejména komerční televize v České republice fungují stále fantasticky. Lidé je rádi sledují a naopak se zdá, že z přemíry obsahu, který si sami mohou pouštět, jsou spíše přesyceni. Potom rádi vezmou zavděk obyčejným přepínáním programů na ovladači a tím, co se zkrátka zrovna vysílá.

Zatímco ještě před pár lety zejména televizi Nova mnozí odepisovali a ona skutečně musela ve velkém šetřit, dnes je situace úplně jiná. Tato stanice se rozloučila s bídnými tureckými telenovelami a naopak ve velkém investuje do vlastní produkce. A jak se zdá, tato sázka vychází. Sice to stojí hodně prostředků, ovšem diváci to oceňují a Novu ve velkém sledují.

Teď si pro ně největší komerční televize v Česku připravila pořádnou porci novinek. Snad ještě nikdy žádná tuzemská televize nepřipravovala takovou porci lokálního obsahu. Jsou to totiž právě filmy a seriály vycházející z tuzemských reálií a případů, které diváky tolik táhnou. Naopak, ze zahraniční, zejména potom americké produkce, už panuje určitá únava.

Na seriál Iveta už se můžete dívat i na volně dostupné TV Nova. / Foto: TV Nova

Jeden úspěch za druhým

Nova aktuálně plánuje nebývalých 25 projektů, v rámci kterých vznikne hned 521 epizod. Řada z nich se bude vysílat už v tomto roce. Půjde například o dokument Kauza Kramný, minisérii Studna nebo třeba neotřelou detektivku Buldok z Poděbrad. Pokračování v podobě druhé série má dostat také fantastická Metoda Markovič.

Pravdou je, že většina projektů je primárně připravovaných pro platformu Voyo, která rychle roste. Dnes už má více než 800 tisíc předplatitelů, což svědčí o kvalitě obsahu, který nabízí. Ovšem těží z toho i obyčejný divák TV Nova, který si nic platit nechce. Také k němu se drahá původní tvorba nakonec dostane. Ostatně, nedávno došlo třeba k uvedení seriálu Iveta, který dostane také pokračování.

Čtěte také: Velká hvězda České televize brzy poletí. Její móresy už zašly příliš daleko. Udělala těžkou chybu

Úspěchy Novy jsou o to cennější, že konkurenční TV Prima se právě v této době vůbec nedaří. Naopak sklízí jeden propadák za druhým, ať už jde o seriál Eliška a Damián nebo Češko na grilu se Zdeňkem Pohlreichem.

Foto: TV Nova

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments