Tento čaj vám zajistí štíhlejší linii. Dosáhne toho zajímavým efektem

Snažíte se držet různé diety a hledáte něco nového, čím zvýšíte šanci na úspěch? Chystáte se zhubnout do léta do plavek? Určitě to je možné s pomocí zdravých návyku a při zlepšení stávajícího životního stylu. A může vám s tím pomoct i speciální čaj na hubnutí. Tento čaj je výjimečný tím, že dokáže potlačit chuť na sladké a vy toho sníte mnohem méně. Je plný bylinek a dokážete si ho namíchat a připravit sami. Co na něj budete potřebovat?

Ingredience:

  • 1 ½ dílu aloisie citronové
  • 1 díl bobulí schizandry
  • ½ dílu ibišku
  • ½ dílu skořice
  • ½ dílu zázvoru
  • ½ dílu lékořice
  • ½ dílu žebříčku

Množství záleží na vás, důležité je dodržet optimální poměr. Všechny výše uvedené bylinky smíchejte dohromady a uzavřete ve vzduchotěsné nádobě. Při přípravě jen odeberte jednu nebo více lžiček bylinkové směsi – dle vašich preferencí a velikosti šálku, nasypte, zakryjte a nechte deset minut louhovat. Poté přeceďte a pomalu upíjejte. Tento čaj by vám měl být nápomocný při změně životního stylu a snížit množství cukru, které přijímáte z potravy.  

Foto: Shutterstock

Účinky bylinek

Aloisie citronová, která je zastoupena v tomto čaji, mu dá příjemné citronové aroma. Navíc zklidňuje centrální nervový systém, což je důležité pro psychickou pohodu. Také pomáhá regenerovat buňky, zmírňuje deprese a migrény.

Schizandra – klanopraška čínská – je jednou z bylin používaných v čínské medicíně. Snižuje únavu a zlepšuje soustředění – z toho důvodu je užitečná, pokud snížíte množství cukru ve stravě.  Také je silným antioxidantem a zvyšuje obranyschopnost.

Celkově tyto i ostatní použité bylinky mají i pozitivní vliv na játra, potažmo na celkovou detoxikaci těla.

Pravidelné užívání tohoto čaje by vám mělo přinést i jiné zdravotní benefity než jen shození pár kil. Přesto není čaj samospasný a je potřeba zaměřit se na životní styl jako na celek.

Foto: Shutterstock, zdroj: Everydayhealth

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments