Tesco ohromilo Čechy. Ceny letí náhle dolů. Ušetříte 30 % na každém nákupu, ceny jako před lety

Kdo by si dnes nepřál nakupovat potraviny a další základní potřeby levněji. Vždyť cenový nárůst těchto položek za poslední rok byl naprosto enormní a podle některých ekonomů bude dále trvat, protože zde přetrvávají inflační tlaky, které už se navíc v české ekonomice zabydlují.

Tohle se opravdu vyplatí

Přesto ale existují možnosti, jak na potravinách výrazně ušetřit. Obchodní řetězce sice zdražují podle všeho nadměrně, ale zároveň dávají zákazníkům cestu, jak si od vysokých cen přeci jen ulevit. Něco za to od nich ale chtějí. Jsou to jejich údaje a možnost jim personalizovat nabídky. Zároveň tak získávají jejich věrnost.

To vše je dnes navázáno na nejrůznější klubové kartičky, bez kterých se obchodní řetězce v současné době neobejdou. Některé jsou spíše na okrasu, protože výhod se s nimi moc nepojí, jiné jsou ale v podstatě nepostradatelné, pokud v daném obchodě nakupujete pravidelně.

To je i případ Tesco Clubcard, která je jedním z největších věrnostních programů v České republice. A tento obchodní řetězec na ní v poslední době opravdu hodně sází. Představuje také cestu, jak na každém nákupu ušetřit nemalé peníze.

Foto: Shutterstock

Pořádná úspora

Důvodem je skutečnost, že řadu slev získáte pouze po předložení této kartičky, ať už v plastové nebo digitální podobě v mobilním telefonu. V loňském roce Tesco oznámilo, že nabídne řadu velmi výhodných cen, které však budou spojeny právě s Clubcard.

Když se to teď po čase vyhodnotilo, zjistilo se, že zákazník s klubovou kartou ušetří v Tescu až třicet procent na každém nákupu. Pakliže nakoupíte zboží za tisíc korun, zaplatíte v takovém případě pouze 700 Kč.

Tento program funguje tak dobře, že se Tesco rozhodlo dokonce přestat distribuovat tištěné letáky a se zákazníky bude komunikovat už právě jen formou aplikace, ve které najdou nejen plošné slevy, ale také ty, které jsou určeny pouze pro ně.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
1 měsíc

To bych chtěl vidět kde ušetřím jediná záchrana Tesca je Clubcard tam jsou slevy ale jinak by měl draho.

Toscana
Toscana
1 měsíc

Tak na to zapomeňte. Tesco s Albertem jsou poslední, kdo by zlevňoval. Tam zlevní předražené o pár halířů, když je to skoro po záruce.