Tibetská kefírová houba – znáte ji? Proč se jí přezdívá malý zázrak?

Tibetská kefírová houba je pro drtivou většinu lidí jednou velkou neznámou. Zkráceně se jí říká jednoduše kefírka a svým vzhledem připomíná květák. Pojďme si o ní říci něco více!

Co je tibetská kefírová houba?

Tibetská kefírová houba je spojení kvasinek a bakterií v bílkovinách, cukrech a tucích. Právě tato kultura dává vzniknout vzhledu, který připomíná všemi známý květák. Jakmile tibetskou kefírovou houbu namočíte do mléka, začnou se dít zajímavé věci – dojde ke spuštění kvasného procesu, za což může celá řada bakterií a kvasinek. Bakterie kefíru metabolizují cukr na mléčnou kyselinu, díky čemuž dojde ke vzniku kyselého, mírně alkoholického nápoje, jež svou konzistencí a strukturou připomíná jogurt.

Malý zázrak

O tibetské kefírové houbě se zpravidla mluví jen v pozitivním slova smyslu. Někteří jí dokonce považují za takový malý zázrak, na který se můžeme spolehnout, chceme-li pomoci od různorodých neduhů našeho organismu.

Určitě vás zajímá, jak tibetská kefírová houba působí na naše zdraví, takže by byla velká škoda vám to neprozradit. V první řadě musíme zmínit, že zabraňuje shromažďování potravy ve střevech, kde by mohla začít hnít a dále páchat neplechu. Zároveň pomáhá při odkyselení organismu, pozitivním způsobem působí i v našem trávicím traktu, kde si dokáže hravě poradit s přemnoženými kvasinkami, viry i bakteriemi, takže podporuje náš imunitní systém.

Další účinky tibetské kefírové houby:

  • snižování vysokého krevního tlaku
  • snižování vysoké hladiny cholesterolu
  • napomáhá při trávení
  • urychluje léčbu jater
  • pozitivně působí na játra i slinivku

Má nějaké vedlejší účinky?

Možná vás napadlo, jestli má tibetská kefírová houba nějaké vedlejší účinky. Abychom o ní nemluvili jen kladně, zmíníme i pár možných vedlejších účinků, které sice nemusí nastat, ale vědět byste o nich měli. U někoho může požití tibetské kefírové houby způsobit nevolnost, u jiného zase může zapříčinit zažívací potíže. Jak jsme ale již jednou napsali o pár řádků výše, negativní účinky se vůbec objevit nemusí.

Mohlo by vás zajímat

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

26
Komentujte

avatar
7 Komentářová vlákna
19 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
23 Autoři komentářů
Jiří VrbaMarketaPetrHana MichalcovaVěra Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hana Michalcova
Host
Hana Michalcova

Uz jsem ji mela,moc mi to chutnalo

Hana Michalcova
Host
Hana Michalcova

Dobry den,mela bych zajem

Eva
Host
Eva

Dobrý den,ráda bych si také koupila tibetskou houbu do mleka. Prosim o cislo uctu. Jsem z Brna

Dita
Host
Dita

dcera jí pije často, její výhodou je že roste jako blázen pokud ji v začátku nakrmíš kvalitním mlékem tak to poznáš. Pokud jí mám hodně začnu ji skladovat pro známé a přátele v mrazáku tak se uchová v pohodě i tři roky. Nikdy sem ji neprodávala zásadně ji daruji, jde o zdraví a podporu pravda pokud se posílá poštou náklady chápu. Jinak pokud na ni najede celá rodina, tak každý den 1 litr roste houba jako o závod pozor slepice jí nechtějí…….začíná být kvalitnější a větší jednou sem rozdala pro cele fitnes studio…..

Marketa
Host
Marketa

Dobry den, Dito. Mela bych o ni zajem.

Jiří Vrba
Host
Jiří Vrba

Dobrý večer paní Dito, scháním po čase opět kefírku a Vaše odpověď mě zaujala. Opravdu se dá uchovat v mrazáku? A jak ji poté opět oživit? Při minulém pěstování se mi stalo, že se na houbě vytvářela vrstva slizu. Jak se tomu vyvarovat? A poslední dotaz, mohl bych si prosím od Vás objednat Kousek této zázračné houbičky, která mi v minulosti velmi pomohla? Moc děkuji za Vaši odpověď.
Jiří Vrba

Jana Hamáčková
Host
Jana Hamáčková

Dobrý den, udivuje mně, jak můžete požadovat fin. částku za něco, co jste neobjevil! Takové věci se poskytují zdarma. Jana H. z Plzně

Marie
Host
Marie

Dobrý večer,
o houbu bych také měla zájem. Jsem ze Šumperka. Měl by ji tu někdo ve městě nebo v okolí. Osobně bych si ji vyzvedla, potřebuji ji pro nemocného tatínka. Má vleklé zdravotní potíže a nápoje typu kefír mu dělají dobře.
Můj email je lantaria@seznam.cz
Děkuji.

gabriel
Host
gabriel

kde tuto houbu sehnat ??

Kamil Jiřičný
Host
Kamil Jiřičný

Dobrý den.Jestli máte zájem mohu Vám zaslat za 90,-kč…..s podrobným návodem jak se o ni starat!Platbu ,prosím ,dopředu na ůčet.To z důvodu ,kdy se mi stalo ,že si to příjemce rozmyslí a neodebere.Mám s tím nějaké náklady na balné a poštovné.Budete-li mít zájem dejte tedy vědět.KJ.

Magda
Host
Magda

Dobrý den,měla bych zájem o zaslání houby.

Šárka
Host
Šárka

Dobrý den mám taky zájem,prosím číslo účtu,děkuji Š.K

Sýkorová Marcela
Host
Sýkorová Marcela

Dobrý den.Měla bych také zájem,prosím o zaslání údajů k platbě.Děkuji

Katarína Hájková
Host
Katarína Hájková

Měla bych zájem. Prosím, napište mi číslo účtu, kam mám poslat 90 Kč. Děkuji

Monika
Host
Monika

Dobrý den, zkuste se podívat pořádně na netu a zkoušejte různě sledovat inzeráty, kde lidé tuto houbu nabízejí zdarma. Já jsem takhle našla hodného pána, který mi tu houbu předal a já ji teď mám a budu jí zase zdarma předávat dál.

ŠKVRNOVÁ LÍDA
Host
ŠKVRNOVÁ LÍDA

Dobrý den ráda bych si od Vás houbu vzala děkuji.

Věra
Host
Věra

Měla bych také o tu houbu

Petr
Host
Petr

Prosim, můžu u vás zažádat o tuto houbu.? Rád zaplatim. Už jen z důvodu vaší nabídky.

Miloš Behounek
Host
Miloš Behounek

Dobrý den měl bych zájem

Jana Vesela
Host
Jana Vesela

Dobry den,mela bych zajem o houbu,Prosim o vice info,Dekuji Vesela

Havránek
Host
Havránek

Dobrý den,mám zájem o koupi,zašlete účet.

Marcela Havlíková
Host
Marcela Havlíková

Dobrý den měla bych zájem o houbu pošlete mi číslo účtu děkuji

Vera Holeckova
Host
Vera Holeckova

Dobry den. Taky bych mela zajem. Zaslete prosim udaje k platbe. Dekuji

Monika
Host
Monika

Dobrý den, nezlobte se, ale jak si můžete účtovat peníze za poslání houby. Není to z morálního hlediska správné. Já jsem tu houbu vždy dávala každému zdarma a tak by to mělo fungovat a ne si z toho dělat business.

Miloš Behounek
Host
Miloš Behounek

Měl bych zájem, pošlete mi na vás kontakt nebo č. účtu

Jarmila
Host
Jarmila

Nabízí se na bazarových stránkách, v různém množství i levněji. Např. Bazoš.cz, zadejte do vyhledávače a vybírejte

Loading...