Pár jednoduchých cviků, které můžete provádět kdekoli. Protáhněte se cestou do práce nebo při čekání na autobus

Rádi byste se začali hýbat a nedostatek času není jen pouhá výmluva? Jestliže ráno vstanete, rychle splníte veškeré povinnosti a utíkáte do školy či do práce, není jednoduché do programu zařadit běh na dlouhé tratě nebo ranní posilování. Po práci zase přichází únava a chuť zalézt si do postele k oblíbenému seriálu nebo si dát něco na zub. Vyzkoušejte pár jednoduchých a nenápadných cviků, které můžete provádět v mezičase a cítit se fit.

Pohyb je základ

Tělo pohyb potřebuje. Bez něj by lymfatický systém začal zpomalovat svou funkci a za krátký čas by se objevila jedna z různých nemocí. Proto i základní formy pohybu udělají vašemu tělu obrovskou službu.

První změna ve vašem životním stylu by měla nastat okamžitě. Pokud se přepravujete výhradně autem, metrem či jiným dopravním prostředkem, snažte se tuto formu přepravy omezit. Do denního programu zařaďte procházky, místo výtahu použijte schody a snažte se v této chvíli na nic nemyslet. Dopřejte odpočinek nejen svému tělu, ale také svému nitru.

Zatínání hýždí

Ano, čtete správně. I když se zatínání hýžďových svalů může zdát, jako zcela primitivní cvik, opak je pravdou. Provádět ho můžete nepozorovaně téměř kdekoli a zpevňovat tak své tělo.

Užijte si chůzi

Že není chůze žádná věda? Mnoho lidí jí provádí špatně a ochuzují své tělo o přísun nové energie. Lymfatické uzliny se nacházejí v podpaží a tříslech. Tudíž je logické, že chůze lymfu rozproudí. K tomu, abychom dosáhli správné funkce je však nutné přidat do kroku a procházet se svižně, se správným držením těla. Mimo to nezapomínejte také na ruce, kterými je třeba máchat vpřed a vzad.

Předstírejte sezení

Jakkoli hloupě může znít tato rada, určitě se nebojte a vyzkoušejte ji. Stačí když si v hromadné dopravě najdete vhodné místo k sezení s dostatečným prostorem na nohy. Dosedněte skoro až na sedadlo, ale zůstaňte nad ním několik centimetrů, aby se hýžďové svaly nedotýkaly. Zády se opřete o opěrku a nohama se zapřete do země. Vydržte nadlehčeni nad sedačkou několik vteřin a uvidíte, o jak složitou se jedná techniku.

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.