To je síla. V oblíbené potravině z Kauflandu byly hřebíky. Okamžitě se jí musíte zbavit, mohou vás propíchnout

Tohle už vážně přesahuje všechny meze. Bezpečnost a kvalita potravin začínají být v České republice velkým problémem. Výrobcům se stále častěji stává, že nedodrží výrobní postup a do jídla se tak dostanou například nepovolené látky. Co se ale přihodilo teď, to už je skutečně velké zanedbání.

Co se přihodilo

Jak se totiž ukázalo, v oblíbeném produktu z Kauflandu se našel kovový vrut. Je přitom velkou otázkou, jak se tam dostal. Na případ upozornil server TN.cz, který popisuje případ ženy, která tento kovový díl našla, když daný výrobek zrovna konzumovala.

Šlo o kynuté knedlíky značky K-Classic, což je privátní značka obchodního řetězce Kaufland. Právě v prodejně tohoto řetězce v Liberci byly knedlíky zakoupeny.

Žena si přitom v klidu vychutnávala svůj guláš, který si k těmto knedlíkům připravila. Když se zakousla do knedlíku, pocítila něco tvrdého a následně píchnutí do patra. Naštěstí se nestalo nic závažnějšího, protože sousto okamžitě vyplivla. Jak se ukázalo, byl tam šroub.

Foto: Shutterstock

Kdo za to může

Zákaznice se okamžitě obrátila na Kaufland, kde dostala nabídku kompenzace v podobě nákupního voucheru na 800 korun, což se v tomto kontextu jeví poměrně směšně. Řetězec prý událost řeší v rámci svých interních postupů.

Zajímavé na celé věci je to, že výrobce knedlíků, kterým je společnost Svoboda – výroba domácích knedlíků, odmítá odpovědnost. Podle jejího představitele se vrut do pokrmu nemohl dostat při výrobě, protože na výrobních linkách jsou detektory, jež odhalí i malý díl kovu. Pokud by v nějakém skutečně bylo podobné těleso, byl by okamžitě vyřazen a rozhodně by se nedostal do balení, které odešlo do obchodu.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce se přesto chce zabývat především výrobním procesem. Hodlá zkontrolovat, zda je výrobní zařízení v dobrém stavu a zda jsou dodržovány všechny požadavky, například zda detektory skutečně fungují.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments