Tohle už je moc. Za Českou televizi budou platit všichni. I ti, kdo žádnou nevlastní

Kdo by snad se změnou vedení v České televizi očekával, že se přeci jen umoudří pohled na koncesionářské poplatky, byl by na omylu. Pakliže jste si přáli jejich zrušení, pak s tím v žádném případě nepočítejte. Platit budete dále, a to větší částky a navíc bude prakticky nemožné se úhradě vyhnout.

Vyzrají na vás

Už před několika týdny se objevil návrh, aby za Českou televizi neplatili pouze ti, kdo ji sledují na televizních vysílačích, respektive mají takové doma, protože pak vzniká automatická povinnost k úhradě poplatku, ale dokonce i ti, kdo televizi nevlastní.

Argumentace byla taková, že dnes přeci lidé mohou sledovat televizi na mobilním zařízení nebo notebooku. To je sice pravda, ale většina těch, kdo žádnou televizi nevlastní, tak stejně nečiní a na těchto zařízeních konzumuje úplně jiný, modernější obsah. Ať už jde o nejrůznější služby videa na vyžádání (Netflix, Disney, SkyShowtime apod.) nebo třeba Youtube. Ostatně, obsahu je všude přehršel, a to i zadarmo.

Tento návrh však podle všeho přeci jen zapadne. Ukázalo se totiž, že by ho lidé i tak mohli obcházet, jelikož jim jen těžko někdo dokáže, že skutečně mobil nebo počítač vlastní a využívají.

Foto: Shutterstock

Navýšení a pro všechny

Nový generální ředitel České televize proto přišel s ještě vychytanějším plánem, který polapí prakticky každého. Poplatky by totiž měly být navázány na to, zda je v domácnosti zavedena elektřina. A tou je dnes vybaven skutečně každý a těžko bude moci říct, že nikoliv, když za ní platí účty.

Může to dojít dokonce tak daleko, že poplatek bude v podstatě vybírán na faktuře s elektřinou a vyhnout se mu bude nemožné. To je o to nepříjemnější, protože se chystá jeho navýšení. Mluví se o tom, že by mohl překročit i 200 korun měsíčně.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
4 měsíců

Je to nehoráznost, veřejné službě stačí jeden kanál. Nechápu proč máme platit za něco co nevyužíváme. Navíc to zvyšuje inflaci a je to v podstatě skryté zvýšení daní.

Eva
Eva
1 rok

Že by třeba Lidl si řekl, že k nim chodím často nakupovat, že chce poplatek za 3 rohlíky denně, tj 90 Kč měsíčně, aby měl peníze na uklízečku, firma, která chodí dělat odpočty za elektřinu příspěvek na jízdné 50 korun měsíčně, rozhlas, který neposlouchám desítky let, mi zvýší poplatek za to, že si dovolím ho neposlouchat, městský úřad zjistí, že se zadýchávám, tím spotřebuji víc kyslíku a on musí sázet více stromů, tak zaplať 100 korun měsíčně, atd. atd. atd…….. Svět se zbláznil, budiž, ale myslela jsem, že to není infekce a že lidi v naší republice nejsou tak blbí…… Číst vice »

Standa
Standa
1 rok

Tak nechám sundat elektroměr alespoň ušetřím a holt se vrátím o 200 let zpátky do minulostí. a být lidmi tak hromadné nechám sundala elektroměr klidně 100 000 za den jsem zvědav co budou dělat energetika začne se hroutít a energetika bude muset vracet desítky milionů na fakturach

Josef
Josef
1 rok
Reply to  Standa

Nepanimajem, mas chybu v translatoru.