Tráva stále nepřestává růst. Zahradník určil, kdy ji musíte naposledy posekat, a pak už klid

Podzimní období se dá v péči o trávník fantasticky využít. Odešla vedra, která trávu sužovala, a mírné a vlhké podmínky přímo vybízejí k tomu, abyste trávník dali do pořádku. Jak se o něj správně starat a kdy naposledy posekat?

Kdy sekáme naposledy?

Na to se nedá odpovědět tak jednoznačně, jak bychom si všichni přáli. Samozřejmě, že datum posledního sekání závisí především na počasí. Trávník přestává růst, jakmile teplota spadne pod 8 °C. Poslední sekání většinou vychází ke konci října, nejlépe tedy když teplota neklesne pod 7 °C. Trávník pokrytý jinovatkou nebo mrazem nesekáme. Při posledním sekání necháme trávu o něco vyšší, ať je trávník chráněn před mrazem.

Zbavte trávník listí

Závěje listů na zahradě sice vytvářejí tu pravou podzimní atmosféru, ale tráva trpí. Nedostává se jí pak slunce ani vzduchu. Pokud listí dlouhodobě necháme ležet, začne tráva pod ním mírně hnít, mohou se objevit také fleky.

Vertikutujte a provzdušněte

V podzimním období je ideálním časem pro vertikutaci konec září a začátek října. Díky nadcházející zimě, a tudíž období klidu pro celý trávník, se nemusíte bát vertikutovat o něco hlouběji než na jaře.

Stejně tak půdě velmi pomůže provzdušnění, to můžete provést velmi jednoduše pomocí zahradních vidlí, kterými půdu co pár centimetrů propícháte na délku hrotů vidlí.

Foto: Shutterstock

Posekejte strunovou sekačkou

Na hůře dostupná místa kolem chodníku, záhonů, bazénu a prvků pro děti si vezměte na pomoc strunovou sekačku. Tou posekejte veškerou vysokou trávu, ke které se těžko dostává klasickou sekačkou.

Hnojte i na podzim

Před zimou potřebujeme půdě i rostlinám dodat živiny tak, abychom posílili růst jejich kořenů. Vyhledejte hnojiva určená speciálně pro podzimní období. Ta působí dlouhodobě a uvolňují živiny postupně. Důležitý je vysoký obsah draslíku.

Foto: Shutterstock, zdroj: ceskestavby.cz, tn.nova.cz, lovethegarden.com, rhs.org.uk

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments