Tyto bylinky provedou detox mozku. Dávejte si je a bude vám to myslet lépe

Detoxikace mozku probíhá zejména ve spánku. Při bdělém stavu je totiž potřeba stále dodávat cenné látky do naší mozkovny. Kvalitní spánek ale není to jediné, co nám k dobré očistě a načerpání nových sil pomůže. Jaké bylinky si pravidelně dopřávat?

Prevence nemocí i detox

Některé bylinky nebo druhy koření skvěle pomáhají v regeneraci mozku. Jejich pravidelná konzumace také vede dokonce k podpoře některých funkcí – například kognitivních schopností. Kromě obnovy mozkových činností se ale můžeme těšit i na přínos pro naše celkové zdraví. Bylinky, o kterých budeme hovořit, tak mohou mimo jiné posloužit jako prevence proti Alzheimerově chorobě.

Ginkgo podpoří krevní oběh

Gingko biloba je přírodní preparát, o kterém jste již jistě slyšeli. Jak ale vlastně pomáhá? Jinan dvoulaločný se stará o podporu krevního oběhu přímo v prostoru našeho mozku. Tím stimuluje jeho činnost. Jestli ještě nemáte doplňky stravy s tímto přírodním zázrakem, je na čase to změnit.

Kurkumin detoxikuje mozkovnu

Žluté barvivo kurkumin, které je neodmyslitelně spjato s kořením kurkuma, dokáže být přínosné mnohem více, než jen jako pouhá přísada do pokrmů. Právě tato látka totiž umí detoxikovat náš mozek a podpořit jeho správnou funkci. Mimo jiné se stará o snížení rozpadavosti mozkových nervových buněk.

Foto: Shutterstock

Za kvalitní spánek

Pokud si přejete jít vstříc kvalitnímu spánku, dejte si na večer meduňkový čaj. Možná jste dosud nevěděli, že tato bylina je mírné sedativum. Meduňka vás uklidní a umožní vám prožít kvalitnější spánek, během kterého se bude vaše tělo regenerovat. Voňavý nálev přitom můžete připravit nejen sobě, ale také svým dětem. Dnes bude spánek skutečně příjemný pro všechny.

Šalvěj ovlivňuje mozkové funkce

Pro osoby trpící Alzheimerovou chorobou se šalvěj doporučuje užívat nejen jako účinné kloktadlo při nachlazení a kašli. Šalvěj totiž působí pozitivně pro celkovou kondici naší mozkovny. Dokáže si poradit se správným nastavením kognitivních funkcí.

Některé bylinky nebo koření nám přímo pomohou nejen detoxikovat naši mozkovnu, ale také prožít klidnější regenerační spánek.

Foto: Shutterstock, zdroj: Verywellmind

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments