Účet za elektřinu bude mnohem nižší. Vložte do mrazáku jeden předmět a hodně ušetříte

Doba, která momentálně panuje, je pro mnohé z nás opravdu nemilosrdná. Vlivem zdražování, ať už potravin či energií, jsme nuceni šetřit. Většinou šetříme na teple, a následně na potravinách. Z toho důvodu by se vám jistě mohly hodit tipy, které vám pomohou nějakou tu korunu ušetřit. 

Kdo šetří, má za tři

Abyste ušetřili za energie, ze všeho nejdříve pořiďte úsporné LED žárovky a sviťte vždy jen v místnosti, ve které se aktuálně nacházíte. Možná vám to zní jako klišé, ale mnoho lidí jde například na toaletu, která vede přes kuchyň a chodbu. Všude se rozsvítí světlo a jakmile se vracíte, zhasnete pouze toaletu, chodbu a kuchyň již ne.

Může to být klidně i jinak. Můžete mít obývací pokoj propojený s kuchyní a svítit můžete v obou místnostech. Ale proč, pokud sedíte jen v jedné? 

To stejné platí s počítačem – vypínejte jej, nabíječku na notebook vytáhněte ze zásuvky a pořiďte si prodlužovací kabel se spínačem, kam zapojíte všechny spotřebiče – televizi, domácí kino, stolní počítač, klidně i mikrovlnku, a jakmile půjdete spát či půjdete do práce, stiskněte tlačítko a vše vypněte. Pokud tento krok neprovedete, spotřebiče budou dál odebírat elektřinu, i když o hodně méně.  Díky tomuto kroku dokážete ušetřit ročně několik tisíc. 

Foto: Shutterstock

Plné šuplíky

Nyní už ale ke zmíněným šuplíkům. Je pravdou, že existuje souvislost mezi naplněností mrazáku a jeho spotřebou. Možná se jedná o překvapující fakt, ale čím víc je naplněný, tím úsporněji pracuje. Určitě ale nemusíte okamžitě vše zmrazit a šílet. Pokud máte zásoby v mrazáku úměrné vašim potřebám, pomoci si můžete jinak. Stačí do mrazáku umístit polystyren či krabičku s ledem, abyste vyplnili prázdný prostor. 

A proč to vlastně dělat? Protože pokaždé, když otevřete mrazák, proudí do něj teplý vzduch z místnosti. A pokud je mrazák poloprázdný, tepla se do něj dostane víc, a tak také musí více pracovat. Šetřit se jistě vyplatí, protože nikdo nechce platit víc, než musí. Určitě si také pohlídejte těsnění v oknech.

Foto: Shutterstock 

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
zde
zde
1 rok

Slušnej materiál 🙂

Petr
Petr
1 rok

😂😂

Aster
Aster
1 rok

Mrazák jsme vyhodili a maso usušili na slunci – je v něm pár červů, ale to je takový malý proteinový bonus. Hlavně, že už to nežere žádnou elektřinu.

Jan kopecky
Jan kopecky
1 rok

Naplnil jsem jiz nekolikrat zminene supliky polystyrenem, mene pristupna mista vycpal vatou a po odpojeni mrazaku od privodu elektriny mohu konstatovat nulovy odber
Diky za radu