Paní Věra dává do lednice toaletní papír. Až zjistíte důvod, pochopíte

Toaletní papír je součást pravidelného nákupu. Je nepostradatelný a vždy ho máme doma do zásoby. Dá se ale použít i jiným způsobem než z důvodu hygieny na WC. Například v kuchyni – vložte ho do lednice a budete překvapeni.

Zbavíte se námrazy

Námraza v lednici vzniká z důvodu nadměrné vlhkosti. Důvodů může být více od nedoléhajícího těsnění až po stáří ledničky. Díky toaletnímu papíru se jí ale snadno zbavíte, pokud ji podchytíte už ze začátku. Stačí ho dát do lednice a on udělá práci za vás, nasaje veškerou vlhkost.

Zápach z lednice zmizí

Toaletní papír nenahradí běžný úklid lednice, ale pomůže vám s prevencí zápachu. Dají se do něj zabalit potraviny, které mají specifický odér. Nejen, že se aroma nerozvine po celé lednici, ale navíc zůstanou déle čerstvé. Pachu v lednici zabráníte i tím, že pouze umístíte ruličku toaletní papíru dovnitř.

Co ještě použít na zápach z lednice?

Pravidelné čištění pomocí octa a případně vyhazování starých potravin je základem. Omezit zápach můžete i prostřednictvím kávy nebo jedlé sody, nebo můžete do ledničky dát talíř s pokrájeným citrónem či jablkem. Funguje i sáček s rýží nebo sklenice s octem. Pokud vám bude připadat, že nic nefunguje, můžete si pořídit i klasický pohlcovač pachu.

Foto: Shutterstock

Vlhkosti se zbavíte i díky chlebu nebo čajovému sáčku

Spíš, než zápach vás trápí vlhkost? Kromě toaletního papíru vyzkoušejte i chléb nebo čajový sáček, který zároveň omezuje i zápach. Ledničku byste měli také pravidelně odmrazovat, a s tím vám pomůže, když do ní umístíte hrnec s vařící vodou. Pozornost věnujte především starším lednicím, kterým chybí automatické odmrazování. Vysoká vlhkost podporuje tvorbu plísní a bakterií a starší lednice mají i mnohem vyšší spotřebu energie. V takovém případě se vyplatí zvážit investici do novějšího typu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments