Účinek pracího prášku bude najednou o 100 % vyšší. Hospodyňka ukázala skvělé řešení

Asi byste nenašli člověka, který je rád, když musí prát prádlo opakovaně. To se bohužel stává, jakmile se na textilu objeví odolné skvrny, se kterými si běžný prášek na praní neporadí. Ukážeme vám, jak jednoduše zvýšíte účinnost pracího prášku.

Výběr správného pracího prášku

Na trhu je nesčetná nabídka prostředků na praní. Můžete vybírat mezi pracími prášky, pracími gely či tabletami. Prášky se liší čistícími schopnostmi, přidanou vůní, přidáním látek, které působí antistaticky a samozřejmě cenou. Jistě nebudete zkoušet všechny a brzy dáte přednost značce, která se vám osvědčila nejlépe. Přesto se objeví skvrny, se kterými si prací prášek nebude umět poradit. Příkladem jsou skvrny od červeného vína, trávy, dětských barev, fixů aj.

Ruční předpírka

V mnoha domácnostech se odolné skvrny řeší tak, že se nejprve ručně zaperou. To může být zdlouhavý a namáhavý proces. Pokud jsou v domácnosti malé děti, jednalo by se prakticky o nekonečnou činnost. Než koupíte drahý odstraňovač skvrn, prověřte, zda neexistuje levnější způsob, jak zvýšit účinnost praní.

Foto: Shutterstock

Amoniak posílí účinnost prášku

Stačí zakoupit poměrně levný hydroxid amonný. Tekutý amoniak býval dřív na policích v každé domácnosti a těšil se častému a všestrannému využití. Použití při běžném praní je poměrně snadné. S amoniakem se zesílí bělící účinky pracího prášku. Jak použít amoniak při praní? Nasypte jednu lžíci prášku do pěti litrů vody. Důkladně promíchejte.

Vzniklou směs vlijte do bubnu pračky v množství asi 3 polévkových lžic na prací cyklus. Do zásobníku nasypejte klasický prášek. Směs má bělící účinky, proto není vhodné ji používat při každém praní. Barevné prádlo by ztrácelo barvu. Častější použití se proto doporučuje jen u bílého prádla nebo právě na odolné skvrny.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments