Přírodní oleje podporují zdraví a krásu. V čem spočívá kouzlo kokosového, arganového nebo jojobového oleje?

Není radno zahrávat si s různými hydratačními krémy, jejichž složení připomíná chemickou tabulku. Obraťte se raději na přírodní produkty, které zaručeně splynou s vaším tělem a nabídnou jen tu nejlepší péči. Investovat do nákladných sér s pouhou kapkou oleje není třeba, bohatě postačí, pokud si pořídíte čistý olej dle vašeho výběru.

Kokosový olej jako základ

Své místo si najde v kosmetickém koutku, ale i v kuchyni. Kokosový olej je doslova zázračným produktem. Jestliže se rozhodnete ho používat v kuchyni na smažení sladkých pokrmů, velice tělu uleví. Každodenní převalování lžičky oleje v ústech, zamezí tvorbě zubního kazu a vaše zuby udrží zdravé.

Dalšímu využití se nekladou meze. Jelikož má tento olej vysokou hydratační schopnost, lze s ním potřít celé tělo. Zachrání vysušené vlasy a zregeneruje suché a popraskané rty.

Arganový olej pro zdravou pokožku

Cenově náročnější, ale také opravdu funkční variantou je arganový olej. Svými účinky je podobný kokosovému oleji, avšak jeho přednosti jsou ještě silnější. Při dlouhodobějším používání je schopen vyhlazovat vrásky a navrátit pokožce přirozenou elasticitu. Pleť tak bude rozzářená, zdravá a pevná. Mimo to má silné antibakteriální účinky a pomáhá v boji proti kožním chorobám.

Jojobový olej proti tvorbě akné

Pro mnohé zcela neznámé pojmenování, avšak při prvním použití si ho spousta lidí zamiluje. Jeho unikátní schopnost tkví v perfektní hydrataci, která je podobná lidskému mazu, ale zároveň omezení přirozené tvorby právě zmíněného mazu. Dokáže tedy napravit přirozenou rovnováhu a ušetřit vás trápení s akné.

Výběr oleje je zcela individuální záležitostí. Pro suchou pokožku je vhodné volit hydratační varianty a oleje jako třezalkový a ricinový například při tvorbě strií nebo léčbě jizev. Pro pouhý pocit svěžesti přijde k chuti růžový nebo meruňkový olej s výrazným aroma.

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.