Akné jako věčný problém žen i mužů. Co dělat, když zaútočí?

Akné – nehezky vypadající pupínky na obličeji, které kazí dobrý první dojem. I když si mnozí lidé myslí, že je to problém jen žen, je to také problém mužů, se kterým je třeba zatočit. Ať už jste teenager nebo dospělý, nejste rádi za pupínky, jež nelze jen tak něčím zakrýt. Proto hledáte způsob, jak s nimi efektivně a rychle zatočit. Bohužel mnohé mastičky nebo olejíčky, které jsou doporučovány lékaři, nejsou tak účinné jako rady našich babiček.

Řekněte také pupínkům na obličeji sbohem. Nemusíte se jimi trápit dlouho, pokud se rozhodnete vyzkoušet některý z tipů.

Zkuste to s česnekem

Česnek se považuje za přírodní antibiotikum. Kromě toho, že dokáže zatočit s nejedním nachlazením či nemocí, dokáže také zastrašit akné. Stačí, když si na postižený obličej naneseme rozmačkaný česnek a necháme si masku na obličeji přes noc.

Není nad dužinu z aloe vera

Nesmíme však zapomenout ani na rostlinku zvanou aloe vera, kterou doma má takřka každý. Aloe má nevšední vzhled. Listy jsou plné dužiny, posety drobnými ostny. Jedná se o zázračnou rostlinku, která dokáže zatočit i s akné. Stačí, když každý večer před spaním budete nanášet na obličej dužinu z aloe. Pupínky do pár týdnů zmizí a na obličeji nezůstane ani jizvička.

Jde to i s jablečným octem

Existuje zajímavý způsob, jak se akné zbavit. Tím způsobem je každodenní pití jablečného octa, stačí sklenička hned po ránu. Jablečný ocet obnoví organismus a zastaví tvorbu pupínků.

Sůl nad zlato

Aby došlo ke zničení pupínků, používá se sůl, konkrétně slaná voda, do níž se namočí vata, která se posléze nanese na postižené místo a přidrží se několik minut. Po zhruba třech až pěti minutách se vata nasáklá slanou vodou sejme a postižené místo se potře medem. Med je výtečným pomocníkem v boji proti bakteriím, které zničí tak, aby nezpůsobovaly další škody na obličeji.

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments