Udělejte si svíčku z brambor bez použití vosku. Hořet vám vydrží spoustu hodin, je to hit internetu

Svíčka vyrobená z brambory. Zní vám to jako nesmysl? Přesto je možné zhotovit svíčku i ze zeleniny, která primárně slouží k úplně jinému účelu.

Máte-li děti nebo vnoučata, může to pro vás být skvělá zábava, která ukrátí čas, pobaví a nadto může být i užitečná. Zabavit děti není někdy jednoduché. Obzvlášť, když je venku nevlídné počasí a doma je nechcete nechat jen sedět u televize nebo počítače. Navíc vás tato legrace bude stát minimum peněz, protože skoro všechny potřebné předměty máte určitě po ruce.

Jen brambora a olej

Jak na to? Vyberte si nějakou pěknou, raději podlouhlou bramboru, omyjte ji a z obou stran odřízněte konce. Jeden zarovnaný konec vám poslouží jako podstavec a s druhým budete dále pracovat.

Vyřízněte několika krouživými pohyby z brambory střed tak, aby uvnitř vznikl hluboký prázdný prostor. Do něj potom nalijte olej. Je vcelku jedno jaký. Použijte ten, který máte po ruce a používáte na vaření.

Potom už budete potřebovat jen knot. To je asi jediná věc, kterou doma možná nebudete mít. Pokud budete tuhle zábavu plánovat dopředu, knoty pořídíte v každé větší drogerii nebo v obchodu s potřebami pro včelaře. Pomůže i internet.

Foto: Shutterstock

Vyrobte si knot sami

Vyrobit si ho ale můžete i doma. Je to vlastně kus látky, který absorbuje hořlavou kapalinu a pomáhá jí stoupat vzhůru. K tomu účelu se dobře hodí například bavlněná nit.

Může být kroucená, pletená i háčkovaná. Pro bramboru je vhodný knot vyrobený z asi 10 – 15 pramenů. Použít ale můžete i obyčejný silnější provázek. Aby takový po domácku vyrobený knot nevyhořel, je potřeba ho impregnovat. Toho lehce docílíte tak, že ho necháte nasáknout rozpuštěným voskem a následně vytvrdnout.

Zábava, která se může hodit

Knot ponoříte do oleje uvnitř brambory a vršek necháte koukat ven, jako u každé svíčky. Potom už ho jen zapálíte a vaše bramborová svíčka je na světě. Je to zábavné, levné a pokud vám doma někdy vypadnou pojistky, může být takové náhradní osvětlení i užitečné.

Uvidíte, že si při této výrobě užijete i spoustu legrace.

Pro lepší představu se můžete podívat na následující video.

youtube

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments