Ukázal se neskutečný způsob likvidace vodního kamene. Lidé nechápou, je z toho hit internetu

Vodní kámen v rychlovarné konvici, uvnitř pračky či myčky nebo na bateriích u umyvadel a dřezu. Vypadá ošklivě a vyžaduje pravidelné čištění. Velkou námahou je jistě čištění sprchového koutu a koupelnové sanity. Poradíme vám, jak na to.

Ekologické čistící prostředky

Na trhu je celá řada chemických čistících prostředků s různou účinností. Máte možnost najít si oblíbenou značku nebo vsadit na levné a čistě přírodní odstraňovače vodního kamene. Mnohé z nich máte běžně v lednici nebo ve spíži. Jakmile uvidíte nepříjemný film z vodního kamene na dveřích sprchového koutu, sáhněte po obyčejné bramboře. Brambor odstraní vápníkové a uhličitanové ionty, které se vyskytují v tvrdé vodě.

Syrovou bramboru rozřízněte na polovinu a dveře zástěny důkladně bramborou potřete. Brambora pouští škrob, ten odstraňuje vodní kámen a povrch získá impregnační nátěr. Po čištění opláchněte dveře vlažnou vodou, uvidíte, že kapky vody ihned stékají.

Čištění citronem

Citron rozkrojte na poloviny a použijte jej na čištění sprchové zástěny nebo vodovodních baterií. Pokud potřebujete ošetřit větší plochy, nastříkejte je roztokem z bílého octa a vody.

Citron je dokonalým čističem na zašlý kuchyňský dřez, umí vybělit bílé plochy.

Vodovodní baterie je vhodné čistit zředěnou citronovou šťávou. Na odolné fleky si připravte zábal z obinadla nebo kuchyňských utěrek. Na ně naneste roztok z citronové šťávy a nechejte působit několik hodin.

Foto: Shutterstock

Zanesená sítka na bateriích

Vodovodní baterie jsou osazeny sítky, které šetří spotřebu vody. Jakmile jsou ucpány, voda stříká do stran a znečišťuje zrcadlo a umyvadlo. Pravidelně čistěte sítka na vodovodních bateriích. Je zapotřebí povolit klíčem hlavici a sítko nejprve důkladně propláchnout. Následně jej namočíte do roztoku vody a octa na několik hodin.

Svěží koupelna

Koupelna je místností, která je ohrožena přílišnou vlhkostí. S tou vám pomůže miska soli umístěná na poličce. Když ji budete pravidelně vyměňovat, pohltí nadbytečnou vlhkost. Použít můžete i speciální vonné soli.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments