Ukázala, jak používá rychlovarnou konvici. Cože? Tak to je síla

Rychlovarnou konvici má téměř každá domácnost. Většina lidí ji má na ohřev vody. Je ale i jiný způsob, jak ji prakticky použít. Ačkoli podle návodů má pouze jeden účel, vynalézavá žena vymyslela ještě jeden způsob.

Dvě rychlovarné konvice

Žena odhalila, že má doma dvě rychlovarné konvice, a každou používá k jinému účelu. Její okolí se domnívá, že jde o chybu a anomálii. Nicméně ona používá druhou konvici na ohřev polévky s tím, že je to rychlý způsob, a navíc se jí do konvice vejde polévky větší množství než do mikrovlnky.

Svůj způsob si obhajuje s tím, že konvici vždy po ohřevu důkladně vyčistí. Okolí i diskutující jsou však vůči paní skeptičtí a zdá se, že tento způsob se do moderních domácností jen tak nerozšíří.

Není jediná, lidé ohřívají i párky

Tato žena ale není jediná, která používá rychlovarnou konvici k jiným účelům, než pro jaké je určena. Jsou lidé, kteří používají rychlovarnou konvici k ohřevu párků. Bohužel pokud se rychlovarná konvice řádně nevymyje, mastná voda z párků není právě ideální pro přípravu vody na čaj nebo kávu.

Foto: Shutterstock

Potraviny raději ohřívejte jiným způsobem

Rychlovarná konvici je ve skutečnosti určena pouze pro ohřev vody. V případě potraviny se v ní mohou usazovat zbytky, které konvici zanášejí a její životnost se značně zkracuje. Neměli by se v ní ohřívat ani jiné tekutiny, než je voda – mléko je vhodnější ohřívat na sporáku. Jedinou výjimkou, která by neměla vadit, je ohřev instantního menu na cesty, které se prodává ve speciálním sáčku. V takovém případě stačí sáček vložit do konvice a nechat 10 minut prohřát.

Nicméně v takovém případě se nedostane jídlo do přímého kontaktu s rychlovarnou konvicí, a tak žádný problém nenastane. Pokud se budete držet návodu výrobce, pravděpodobně vás takový způsob ohřevu ani nenapadne a zůstane raději u sporáku nebo mikrovlnné trouby – zvláště u polévky.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Bér
Josef Bér
1 rok

Na ohřátí určitého množství čehokoliv potřebujete určité množství energie a je asi jedno, jak dlouho budete ohřívat na potřebnou teplotu.

zde
zde
1 rok

A co tam takhle vrazit svíčkovou nebo guláš ???
Jsi můžete vůbec takovouhle xxxx pustit si světa

Aster
Aster
1 rok
Reply to  zde

Mohlo by to býtještě horší – představte si, že by doporučovali takto sušit hovna na zatápění…