Uklízečka prozradila, jak se v hotelu čistí koberce. To je důvod, proč vypadají jako nové i po 20 letech

Čištění koberců je nezbytné, ale je to velmi namáhavé a časově náročné. Proto se činnosti snaží v řadě domácností vyhnout nebo si najímají speciální čistící firmy případně použijí pokročilou techniku. Prozradíme vám, jak dokonale vyčistit doma koberce.

Oblíbené koberce v domácnostech

Obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje. To jsou jistě místnosti, kde má koberec své stálé místo. Na bosou nohu je měkký a hřejivý, místnost krásně zútulní a tlumí hluk. Bohužel je poměrně náročný na údržbu, zejména v případě, kdy se objeví skvrny od jídla a pití. Každý majitel koberce ví, že lokální vyčištění skvrny vede k velkému světlému fleku, který vás za pár týdnů donutí k důkladnému vyčištění koberce. Vyzkoušejte jednoduché tipy na domácí čištění koberců, většina z nich se obejde bez drahých čistících prostředků.

Čištění s pomocí jedlé sody

Ať budete čistit sebelépe, samozřejmě se nevyhnete pravidelnému vysávání v intervalu minimálně dvakrát týdně. Pokud potřebujete odstranit skvrny, sáhněte po osvědčené jedlé sodě. Pomůže vám odstranit běžné skvrny a neutralizuje nepříjemný zápach. Její použití je snadné. Jedlou sodou posypte důkladně koberec a nechejte ji působit přes noc. Po tuto dobu po koberci nechoďte. Druhý den koberec důkladně vysajte.

Praní octem a solí

Domácím pracím prostředkem je roztok octu a soli. Pokud máte viditelně znečištěný koberec, je ocet a sůl dobrý spojenec. Budete potřebovat 250 ml octa, půl litru vody a 2 lžíce soli. Voda by měla být vlažná. Vše nastříkejte do rozprašovače a rovnoměrně naneste na koberec. Nechejte přes noc zaschnout a druhý den vysajte.

Foto: Shutterstock

Důkladné čištění koberce za mokra

Dobrou zprávou je, že jsou dnes poměrně dostupné vysavače na mokré vysávání. Jednou za čas je skutečně nutné vzít saponát, kartáč a pustit se do celé plochy koberce manuální cestou. Každé místo bude nutné vydrhnout důkladně kartáčem a poté celou plochu vysát vysavačem. Proces vysychání je možné urychlit rozložením ručníků po ploše mokrého koberce.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments