Uklízečka z hotelu poradila, jak správně vytírat podlahu. Má hotovo za pár minut

Vytírání podlahy by mělo být pravidelné, tedy obvykle jedenkrát týdně. Před samotným vytíráním je vhodné provést všechny ostatní domácí práce, protože jinak hrozí, že při dalším úklidu ulpí nečistoty opět na podlaze.

Velmi důležitá je čistota prostředku, který při vytírání používáte. Ať už vytíráte hadrem na koštěti, klasickým mopem nebo elektrickým mopem. Vždy jej musíte udržovat v čistotě. Po jejich použití je nutné provést důkladné očištění. Pokud ho neprovedete, může se stát, že i když budete vytírat čistou vodou s přidaným čistícím prostředkem, bude se domácností linout nepříjemný zápach.

Jak správně vytírat

Před samotným vytíráním je vhodné podlahu vysát nebo zamést. Vytírání pak zabere méně času a zároveň nebudete muset tolikrát měnit vodu. Při zametání můžete připravit plochu pro vytírání, když z ní odstraníte všechny překážky. Tedy přemístíte věci, které na ní stojí do výšky, abyste museli co nejméně věcí posouvat.

Důležité je vybrat čistící prostředek vhodný pro vaši podlahu. Tedy zda vybíráte pro elastické nebo tvrdé podlahoviny, dlažbu nebo plovoucí podlahu. Díky správnému výběru bude čištění šetrné a vaše podlaha bude zářit čistotou.

Foto: Shutterstock

Vylepšené mopy

Při vytírání musíte mít neustále čistou vodu, protože špinavou vodou nemůžete docílit správného vytření. Naopak by jste pak jen roznášeli špínu a vznikaly by šedé šmouhy. Pokud tedy vytíráte ručně nebo mopem celou domácnost, budete s největší pravděpodobností muset vodu několikrát vyměnit.

Ulehčení vytírání přinášejí elektrické mopy, které mají dvě oddělené nádržky na čistou a špinavou vodu. Navíc při jejich použití nemusíte zpravidla před vytíráním vysávat. Často totiž plní funkci 2v1, tedy vysavače a mopu. I u elektrických mopů je však třeba provádět pravidelnou údržbu, aby čisticí válečky byly čisté. Některé mopy mají funkci samočištění, takže jen zapnete tuto funkci a oni provedou čištění za vás.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok

Bože můj to je ale postreh😂