Uklízečka z hotelu ukázala fígl, jak vyčistí silně zamazaný záchod. Má hotovo za pár minut

Toaleta by měla být vždy čistá a při příchodu na tuto místnost bychom měli cítit maximálně vůni dezinfekce nebo osvěžovače vzduchu. Jak na rychlé očištění?

Každodenní rutina

Obzvláště pokud jsou v domácnosti malé děti, je úklid toalety každodenní rutinou, na kterou se nikdo z nás netěší. Koho by bavilo uklízet záchod, který děti učící se na toaletu opět znečistí. Je to ale potřeba, jelikož v opačném případě na toaletě vzniknou nepříjemné kapičky nebo povlaky. A o vnitřku záchodu ani nemluvě. Když pak k vám zavítá nečekaná návštěva, samozřejmě nikdo nepředpokládá, že to mají na práci vaše děti. Je to nekonečný boj. Jak vyčistit toaletu během chvilky?

Jedlá soda pomáhá v celé domácnosti

Už používáte jedlou sodu na očištění vodního kamene v kuchyni? Rozšiřte její využití také na sanitu. Jedlá soda je mírnou žíravinou a abychom ji správně použili, nemusíme znát spoustu chemických vzorců. Jedlá soda pomáhá působit proti usazeninám, a to nejen v záchodové míse, ale také uvnitř odpadních trubek. Rozpouští usazeniny, které zde napáchala příliš tvrdá voda.

Rozmíchejte lžíci sody a 10 deka obyčejné soli a nechejte směs rozpustit v misce. Následně tekutinu vylejte do toalety a nechejte ji působit přes noc. Ráno již jen štětkou vyčistěte uvolněný nepořádek a spláchněte toaletu.

Foto: Shutterstock

Jablečný ocet se osvědčuje při čištění sanity

Asi byste nečekali, jak velkou službu dokáže udělat obyčejný jablečný ocet. Používejte jej jako přísadu na mytí oken a budou se krásně lesknout. Podlaha bude hygienicky čistá, ocet má dezinfekční vlastnosti. A sanita? Vany i umyvadla se po použití octa opět lesknou. Stejně jako toaleta. Večer nalijte půl hrnku octa do toaletní mísy a nechejte přes noc působit. Ráno opět štětkou ukliďte uvolněné usazeniny a toaletu spláchněte.

Třetím tipem je ústní voda. I ta pomáhá vyleštit, dezinfikovat a čistit toaletu. Tři tipy, jak na to, už znáte. Dejte se do jejich pravidelného používání.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments