Ukrajinci dávají na koště igelitový sáček. Tento trik tamních žen vás ohromí

Asi neexistuje domácnost, ve které by nebylo potřeba zametat podlahy. Drobky z přípravy jídel, prach z ulice, vlasy, chlupy zvířecích mazlíčků. To všechno se na podlaze opět objeví jen chvíli po tom, co ji zametete. A pokud máte malé děti, potřebujete podlahy udržovat čisté, protože se po nich plazí. Je to nikdy nekončící proces.

Šetřete čas i zbytečnou práci

Někdo k této činnosti používá raději vysavač, jiný nedá dopustit na klasický smeták a lopatku. A pokud patříte mezi klasiky i vy, jistě víte, že právě vlasy a chlupy se lepí na koště jako magnet. A že je z něj pak musíte vytahovat. Samozřejmě to není složitá práce, ale nějaký čas zabere a proč s ním trochu nešetřit? A proč se muset přehrabovat ve špinavých štětinách?

Se vším vám pomůže obyčejný igelitový pytlík nebo taška. Stačí ji koštěti navléknout přes štětiny a přilepit k rukojeti leukoplastí, aby se nesmekala. Chlupy a vlasy tak ztratí možnost lepit se na štětiny. Statická elektřina je ale bude držet na igelitu a nedovolí, aby se opět rozfoukaly po místnosti.

Koště bude zametat stejně spolehlivě, jako bez sáčku, ale vy si už nebudete špinit ruce vybíráním vlasů z jeho štětin. A ještě ušetříte čas. Štětiny obalené igelitem se navíc přestanou špinit a váš smeták bude stále jako nový. Uplatnění a užitek najde i sáček, který byste jinak, jako už zbytečný, vyhodili.

Foto: Shutterstock

Myslete na životní prostředí a recyklujte

Nepotřebné igelity můžete recyklovat mnoha dalšími způsoby.

Vyplňte jimi boty a kabelky, které právě nepoužíváte, aby jim pomohly udržet tvar. Jejich výhodou oproti papíru je i to, že ve vlhkém prostředí nebudou absorbovat okolní vlhkost, která může vést k plísním.

Použijte igelity místo bublinkové fólie a vyplňte jimi balík, abyste ztlumili případné nárazy, kterým bude muset jeho obsah odolat.

Vyplňte zmačkanými plastovými taškami část zbytečně hlubokých květináčů. Snížíte tak náklady na zeminu i zalévání.  

Použijte je jako levnou izolaci například po instalatérských nebo jiných pracích. Mezery ve stěně vyplňte taškami a na ně pak nastříkejte pěnu. Nalepí se jak na trubku, tak na igelity a zajistí vám dlouhotrvající těsnění.

Jak vypadá zametání s koštětem, obaleným igelitem, se můžete podívat v následujícím videu:

youtube

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments