Z každého nákupu potravin a dalších věcí mi vrací peníze na účet

Ceny potravin i dalšího zboží dnes bohužel trhají rekordy. Ačkoliv se čekalo, že v letošním roce už si poněkud ulevíme, zatím to tak nevypadá a vesele se zdražuje dál. Podle některých ekonomů to bude nějakou dobu trvat a budeme se s tím muset naučit žít. Jinými slovy to znamená, že se budeme muset uskromnit, protože platy tak rychle neporostou.

Možnosti tu jsou

Není ale vše tak zoufalé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zatímco v době, kdy každý vycházel se svými příjmy bez problémů, neměl potřebu hledat nejrůznější úspory a metody, jak ušetřit, teď se lidé po takových způsobech poohlížejí a zjišťují, že existují.

Do úsporného režimu je možné zapojit různé služby poskytované českými bankovními domy. Využijte toho, že si můžete otevřít účet prakticky u každé banky, protože dnes už jsou až na výjimky bezplatné, a tak se vám z nich nebude nic strhávat.

S otevřením takového účtu jsou přitom často spojeny nejrůznější benefity. Mezi ty nejzajímavější patří peníze doslova na ruku, kdy jednoduše dostanete odměnu za to, že jste k dané bance přišli. Obvykle se to pojí s jedinou podmínkou, a tou je provedení malého počtu transakcí kartou.

Ovšem možná ještě zajímavějším a hlavně trvalejším bonusem je takzvaný cashback. Ten se do českých luhů a hájů pomalu vrací poté, co na několik let v podstatě vymizel kvůli snížení poplatků za platbu kartou.

Foto: Shutterstock

Takhle hodně ušetříte

Některé banky ho však začínají ve velkém využívat jako lákadlo na klienty. Jednou z nich je Unicredit Bank, kde už je to skutečně zajímavé. Pakliže si u této banky otevřete účet, máte jistotu, že vám bude vracet celá 3 % z každé transakce kartou. Pokud tak zaplatíte v obchodě nebo na internetu, tato částka se vám další měsíc vrátí zpět na účet. Hodně se to může vyplatit i při platbě energií, které jsou dnes vysoké a tři procenta mohou představovat vítanou úsporu. Někteří dodavatelé totiž ve svých rozhraních umožňují platbu kartou.

To ovšem není zdaleka všechno. Unicredit totiž provozuje vlastní slevový program Ušetřete, ve kterém je možné získat cashback navíc. Velmi atraktivní je například vratka 2 % za každý nákup v Albertu. Pakliže to zkombinujete se zmíněnými třemi procenty, můžete v tomto obchodě šetřit hned pět procent. V tomto programu jsou zahrnuty i další obchody, které prodávají například knihy nebo elektroniku.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Franta ze Sokolova
Franta ze Sokolova
1 rok

No, nevám, jestli i 5% u Alberta se vyplatí? Byl jsen v Albertu Karlovy Vary-Dvory i Karlovy Vary-Tržnice. V jiných xy-marketech jsou ceny i niřší než 5%! Příklad v Albertu měli kanadské borůvky v akci 500 g/ 79,90Kč. Já si kopil u vietamcú 600 g za oněch 80 Kč (300 g/40 Kč).
Je mnoho lidí, kteří to pochopili a Albertu se raději vyhnou !!!