Utěrku nikdy nesmíte dát na dvířka od trouby. Je to obrovská chyba, upozornila zkušená hospodyňka

Děláte to také? Místo toho, abyste utěrky umístili na háček, je prostě zavěsíte za dveře trouby. Zdá se to jako pohodlná volba a rozhodně by vás asi nenapadlo, že byste tím udělali něco špatně. Důvodů, proč to nedělat, je ale mnoho.

K čemu vlastně utěrka slouží?

Také máte doma různé utěrky? Zatímco jedny jsou určeny čistě k utírání vlhkého a čistého nádobí, druhou barvu jste si vyhradili k utírání stolu, rukou, nebo k podkládání pod horké hrnce. Jestliže takto vaše domácnost funguje, je vše v pořádku. Nikdy se nestane, že byste utěrkou utřeli čistou sklenici, kterou byste nedopatřením vlastně zamazali od nečistot, které jste do ní utřeli během přípravy pokrmu.

Mít dobře zorganizovanou domácnost je ale důležité i z jiného hlediska.

K troubě rozhodně nepatří

Zdá se to snadné. Sotva utřete nádobí, položíte utěrku na dvířka trouby, kde se vlivem působení tepla rychle osuší a opět ji můžete použít. To ale není ten nejlepší nápad. Když si představíte, kolik členů domácnosti troubu používá, hned vám to bude jasné. Ano, jde o čistotu. Zatímco lidé troubu otvírají, aby do ní nahlédli, málokdy si před tímto úkonem umyjí ruce.

Prakticky je pak úchyt trouby semeništěm bakterií a nečistot. To rozhodně není místo, kam byste si přáli čistou utěrku umístit a následně s ní utřít čistou sklenici, ze které se chystáte napít.

Foto: Shutterstock

Raději se dejte do údržby

Když na troubu pověsíte utěrku, je jasné, že se vám jen tak nebude chtít vnitřek trouby vyčistit. Přítomnost několika utěrek je tak skutečně nepříjemným zlozvykem. Místo toho byste si mohli vyčlenit pět minut, které budete věnovat pravidelné údržbě trouby. Stačí totiž po každém použití utřít vnitřek trouby. Tak bude stále jako nová. Když nenecháte případné nečistoty uvnitř trouby zaschnout a vychladnout, půjdou skvěle dolů a vaše trouba bude stále krásná a čistá.

Už nenechávejte utěrky na okraji trouby. Je to nehygienické. Místo toho dopřejte spotřebiči pět minut úklidu. Odmění se vám perfektním vzhledem a dlouhou životností.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
1 rok

Sakra, asi umřu. Dělám to totiž pravidelně.