Český obchodní řetězec oznámil trvale nízké ceny. Čerstvé máslo, vejce, cukr jako dříve

Asi nepamatujeme rok, který by byl z hlediska cen tak dramatický jako ten loňský. Doslova před očima zdražovalo úplně vše, což vedlo mnohé k zoufalství, protože už si nemohli koupit to, na co jsou zvyklí. Češi přitom v minulosti uvykli na poměrně levné a snadno dostupné potraviny, ale to se rychle změnilo. Dnes už mnozí hledí na ceny a kupují jen zboží v akci.

Jak pořádně ušetřit

Bohužel se navíc přihodilo to, že Česko skončilo s nejvyššími cenami potravin široko daleko. Ať už vyjedete kamkoliv za hranice, zjistíte, že tam jsou ceny jídla podstatně levnější, což pochopitelně vede k nákupní turistice. Jenže to není příliš komfortní, protože kdo by chtěl vážit cestu sto kilometrů tam a zpátky, jen proto, aby si mohl nakoupit levněji.

Lidé se tak začali ptát, proč nemůžeme mít také podobné ceny jako v Polsku nebo Německu, kde jsou potraviny zkrátka dostupnější. Jedním z důvodů je daň z přidané hodnoty, ale důležitější roli hrají marže obchodníků. Tam je zcela jistě prostor ke slevám, což někteří už také ukazují.

Oblíbený internetový obchod Rohlík vyhověl poptávce zákazníků a před časem zavedl zastropování cen na řadu svých nejprodávanějších potravin, které patří mezi ty základní. Tedy takové, které kupuje skutečně každý. Oznámil také, že ceny bude držet až do Velikonoc.

Foto: Shutterstock

Takový nákup se vyplatí

V době, kdy všichni zdražují, jsme se podívali, jak svůj slib dodržuje. A světe div se, opravdu zde můžete stále nakupovat za ceny, které platily v září loňského roku. Tedy ještě před rapidním zdražením cukru nebo vajec.

Je to zajímavé, protože třeba právě u vajec se mluví o tom, že brzy budeme platit deset korun za kus. Na Rohlíku však plato deseti vajec stojí stále 42,90 Kč. Do popředí zájmu se dostal také cukr. V jeho případě dokonce ministr zemědělství vyzval řetězce, aby uvedly, proč ho tolik zdražily. Skutečně, jeho cena se vyšplhala až na čtyřicet korun za kilo. V tomto internetovém obchodě ho ale koupíte stále za dvacku.

A mohli bychom pokračovat. Ceny se zde drží také u dalších potravin, jako je mléko, máslo, jogurty, sýr, olej, mouka nebo šunka. Nejde nicméně o celý sortiment, to by pro prodejce bylo příliš riskantní a dost možná neúnosné.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
1 rok

ROHLÍK ❓CUKR za dvacku ❓JEN JEDEN KUS!! VEJCE to samé!! A ostatní ❓DRAHÉ i v “zachraň mě “!! To už je výhodnější KOŠÍK ☹️😒

Pepa
Pepa
1 rok

Toto je jen ukázka naší neschopné vlády ,která je schopná pouze plakat co všechno napáchal Babiš a to co páchají oni se rovná vlasdtizradě. Vážení neposlouchjte tyto nesmysly a jezděte do Polska i německa. V polsku nakoupíte kvalitnější potraviny než tady v čechách . Tady jsou potraviny druhé a třetí řady jen pro čechy. Když koupím uzeninu tady do dvou dnů jí mohu vyhodit . Uzenina z polska vydrží i dva týdny. Za vrchovatý koš potravin v polsku zaplatíte max tři tisíce korun tady u nás tak osm. Veřte mi jezdím tam z Prahy je to 136 km a pořád… Číst vice »