Už žádné žehlení. Naučte se trik se sušením prádla, abyste ho už nemuseli žehlit

Žehlení prádla, byť zpestřené sledováním oblíbených seriálů a filmů, baví jen malou hrstku z nás. Ti ostatní se snaží přijít na způsob, jak si žehlení prádla co nejvíce usnadnit a zjednodušit. Poradíme vám několik triků, aby vaše žehlení bylo co nejjednodušší.

Důležitost žehlení

Žehlení je třeba se věnovat nejen pro dokonalý vzhled oděvů, ale také pro jeho účinnou desinfekci. Horká pára a vysoká teplota při žehlení zničí bakterie, které by na oblečení mohly setrvávat, zejména v případě, že perete při nízkých teplotách. Kdo nemá obavy a touží po tom, usnadnit si žehlení co možná nejvíce, měl by si osvojit několik triků pro praní a sušení prádla.

Perte menší dávku

Praní velké dávky prádla je spíše na škodu. Prádlo nebude dobře vyprané a co víc, bude zmačkané tak, že následné žehlení bude mnohem náročnější. Perte menší dávky prádla a ekonomiku procesu raději hlídejte v šetřících pracích programech než v praní obrovského množství. Zároveň nastavte nižší otáčky pro ždímání. Ždímejte na 800 maximálně na 1 000 otáček. Prádlo pak bude mnohem lépe připravené pro sušení.

Sušte správně

Nejnáročnější na žehlení jsou jistě košile, blůzky, halenky. Proto na to myslete už při sušení prádla. Po vytažení z pračky je zavěste na ramínka a na ramínku je napněte a protřepejte. Některým materiálům stačí pouze sušení na ramínku pro dostatečné vyrovnání. Ty nebudou potřebovat žehlení vůbec a můžete je uložit rovnou do skříně. Ostatní vyžehlíte při správném sušení mnohem jednodušeji.

Foto: Shutterstock

Sušení kalhot

Pro sušení kalhot je vhodné použití vertikálních sušících věží nebo vysokých balkónových šňůr. Kalhoty sušte na ramínkách a to tak, že provlečete ramínko poutky. Pak stačí tkaninu před sušením pohladit mezi dlaněmi.

Sušení ručníků a ložního prádla

U veškerého rovného prádla odložte sušení. Jakmile vytáhnete z pračky ručníky, osušky, povlečení nebo utěrky, vše poskládejte do prádelního koše. Teprve za půl hodiny prádlo rozložte na sušáky, a to podle skladů, které jsou už na prádle vytvořeny. Prádlo nebude nutné žehlit vůbec, pokud jej namísto rovného skládání začnete do skříně ukládat v úhledných válcích a ruličkách.

Foto: Shutterstock, zdroj: Nori, Bobvila

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments