Už žádný zápach moči na toaletě. Uklízečka prozradila, jak ho spolehlivě potlačit

Úklid toalety asi není zrovna vaší oblíbenou činností. Přesto je však nutné jej pravidelně provádět, abyste doma měli čisto a předešli nepříjemnému zápachu, kterého byste se posléze jen těžko zbavovali.

Co způsobuje zápach?

Obvykle je příčina velmi prostá – na toaletě se zkrátka dlouho neuklízelo. Což je naštěstí věc, se kterou se dá rychle něco udělat.

Při uklízení je třeba dávat pozor na to, že zápach nemusí způsobovat samotný záchod, ale třeba i jeho okolí. Například zaschlé skvrny moči na podlaze nebo v koberci před toaletou nebo kapičky, které se dostaly na okolní zdi. Je tedy potřeba důkladně uklidit celou místnost. Je vhodné používat silné čističe s nějakou voňavou příměsí, aby se vzduch osvěžil a nepříjemný zápach nahradila svěží vůně.

Nebojte se používat osvěžovače

Pokud nejste přímo odpůrce různých chemických čističů a přípravků, rozhodně se nebojte používat osvěžovače vzduchu nebo třeba permanentní čistidla, která stačí zavěsit za okraj toalety a která se budou postupně uvolňovat s každým spláchnutím.

I když ale využijete této moderní možnosti, nezapomínejte toaletu jednou za čas pořádně vyčistit manuálně. Nečistoty se často ukládají pod okrajem mísy, zespoda záchodového prkénka, nebo úplně na dně a pouhé splachování je neodstraní.

Foto: Shutterstock

Co používat na čištění toalety?

Na trhu je řada běžně dostupných komerčních přípravků na vyčištění toalety – často mají silné dezinfekční účinky a také svěží vůni.

Můžete však použít i doma vyrobené čistidlo. Bude vám stačit jedlá soda, ocet a trochu saponátu. Vše smícháte a poté směs nanesete na toaletu, necháte působit a následně důkladně vydrhnete.

K čištění toalety je vhodné používat gumové rukavice, abyste se vyhnuli jak kontaktu s bakteriemi, tak s případnými agresivnějšími čistidly, a houbičku, kartáč nebo záchodovou štětku. Nezapomínejte hlavně na čištění méně dostupných míst, kde se nečistoty ukládají nejčastěji.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miskova Milena
Miskova Milena
1 rok

Toto je hnus, takovou toaletu snad nemají ani zvířátka, je mi přes 80 let, ale v životě jsem nic takového nezažila.👎🤮😱

Vit
Vit
1 rok

Tak to musí být fakt odér😜, takovouhle toaletu bych chtěl mít 🤪, ta se musí doma blýskat a vonět !! Existuje mnoho přípravků!!