Už zničené rostliny do pár hodin znovu ožijí a rozkvetou. Naučte se používat speciální olej

Pokojové květiny vyžadují péči. Velkou zátěží je jim spalující letní žár i dlouhé zimní měsíce s výkyvy teplot poblíž topení. Ukážeme vám, jak se postarat o rostliny, kterým už jste málem podepsali rozsudek smrti a chtěli je odnést k popelnicím.

Blahodárné účinky oleje

V kosmetickém průmyslu je ricinový olej dobře znám. Pomáhá nehtům, vlasům i pokožce. Podporuje dokonce růst a hustotu obočí a řas. Zkušení zahradníci ale vědí, že ricinový olej prospívá nejen lidem ale i rostlinám. Pravidelný přísun ricinového oleje do vašich květináčů podpoří růst, urychlí rostlinám rozkvět, prodlouží celkovou dobu kvetení a dodává květům sílu a lesk. Stačí si doma namíchat jednoduchý roztok a vaše rostliny budou hned v lepší kondici.

Výživa rostlinám

Pokojové květiny mají omezené množství půdy, proto se jim dostává jen velmi málo živin. Problematické je to i s udržením optimálního množství zálivky. Z ricinového oleje si můžete připravit výživný koktejl, který rostlinám pomůže. Jestliže jsou vaše pokojové květiny slabé, mají zažloutlé listy nebo nekvetou, je nejvyšší čas dodat jim správnou výživu.

Foto: Shutterstock

Ricinový koktejl

Na výživný koktejl pro rostliny budete potřebovat ricinový olej. Ten se smíchá s vodou. Je opravdu silný, do zálivky jej bude potřeba jen malé množství. Připravte si vodu a nechejte ji jeden den odstát v pokojové teplotě. Do vody vmíchejte 1 lžíci ricinového oleje. Hotovou směs důkladně protřepejte a tímto roztokem zalévejte pokojové rostliny. Jednou ročně zalévejte roztokem ty, které jdou do květu pouze jednou (jednou ročně kvetou, jednou ročně se zalijí směsí). Pokojovky, které jsou stále kvetoucí, můžete zalévat jednou měsíčně a jejich květy vyrostou do krásy.

Naleštěná kapradina

Venkovní kapradiny mohou získat na lesku, pokud ricinový olej smícháte s vodou a dětským šampónem. Budete potřebovat 4 litry vody, půl lžičky dětského šamponu a lžičku ricinového oleje. Směs vlijte do rozprašovače a nanášejte na listy kapradin.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments