Kdo jednou za čas nevyčistí záchod gelem do pračky, nemůže ho mít nikdy pořádně čistý

Čištění záchodu není zrovna tou nejpopulárnější činností, proto je dobře, že si tuto aktivitu můžeme o něco málo ulehčit. Jaké jsou nejnovější trendy v péči o domácí toalety? Čtěte, které postupy stojí za to, abyste je vyzkoušeli.

Gel do pračky

Taky si někdy říkáte, jestli náhodou všechny ty prostředky na úklid nejsou vlastně to samé v obalech s jiným designem? Kdo ví, ale jedno je jisté. Gel na praní může být mnohem univerzálnější, než se zdá. Tekutý gel na prádlo totiž obsahuje povrchově aktivní látky, které okamžitě rozpouštějí nečistoty a usazeniny. Navíc zatočí také s vodním kamenem. Jak jej správně použít na vaši toaletu?

Do záchodové mísy vylijte půl hrnku tekutého pracího gelu. Lijte jej tak, abyste pokryli celou plochu záchodové mísy. Nyní záchod přiklopte a nechte prostředek 20 minut pracovat. Po uplynutí toho času se vybavte záchodovou štětkou, mísu ještě jemně vydrhněte a spláchněte. Voila! Toaleta jako nová!

A pokud chcete ještě zářivější výsledek, vyberte si gel určený na praní bílého prádla, ten v sobě totiž obsahuje navíc také bělidlo.

Foto: Shutterstock

Ocet a jedlá soda

Duo, které v domácnosti zachrání prakticky všechno. Jak konkrétně vycídí záchod? Do záchodové mísy nasypte 2 šálky octa a jeden šálek jedlé sody. Počkejte, až proběhne chemická reakce a potom pomocí záchodové štětky rozprostřete po celém vnitřku mísy. Nechte 10-15 minut působit. Poté můžete ještě mírně dočistit a pak spláchnout. Skvěle! Vyčistili jste záchod bez pomoci agresivní chemie.

Nejlepší postup na čištění toalety

A jak vlastně co nejlépe a nejsprávněji vyčistit toaletu krok za krokem?

  1. Odstraňte všechny předměty z okolí toalety. Často může ven vystříknout voda nebo čisticí prostředek.
  2. Nasaďte si gumové rukavice, zavřete víko záchodu a spláchněte. Nyní toaletu opět otevřete a nalijte dovnitř čisticí přípravek, snažte se jej nanést po celém obvodu a začněte těsně pod okrajem.
  3. Zatímco prostředek působí, pusťte se do čištění toalety zvenku. Otřete nádrž ze všech dostupných stran a pak také sedátko a mísu zvenčí. Máte-li podezření, že je špinavá také podlaha kolem toalety, setřete i ji.
  4. Teď přichází na řadu záchodové sedátko. Důkladně ze všech stran vyčistěte hadrem a vámi zvoleným čisticím prostředkem. Můžete mírně poodšroubovat také šrouby, abyste se dostali všude. Jakmile budete hotovi, přetřete ještě hadříkem namočeným v čisté vodě, abyste se zbavili chemikálií.
  5. Nakonec vás čeká samotná záchodová mísa. Vydrhněte celý její vnitřek, od vrchu dolů. Jakmile máte hotovo, přiklopte a spláchněte.

Ještě se rozhlédněte, jestli není třeba utřít nějaké nečistoty, vynést koš, přetřít poličky nebo vyleštit umyvadlo. A máte hotovo. Už se nemusíte stydět před návštěvami.

Foto: Shutterstock, zdroj: mastermaid.ca

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments