Úžasná domácí kůra vás zbaví všech bradavic a černých teček. Velmi šetrně

Bradavice i černé tečky trápí mnoho žen. Některé jsou na viditelných místech, a ne vždy jsou zakrýt make-upem. Dlouhodobé nanášení make-upu navíc pleť dál ničí, tak nejde o nejvhodnější řešení. Lepší je se problému nadobro zbavit.

Vyzkoušejte sílu bylin

Je několik bylinek, které vám s nimi mohou pomoci. Největší sílu má vlaštovičník a pampeliška. S vlaštovičníkem buďte opatrní, je velmi silný, ale patří mezi jedovaté rostliny. Z lodyhy získáte mléko, kterým si místo budete potírat, a bradavice by měla zmizet. Používat byste ho měli minimálně týden. Stejný účinek má i mléko z pampelišky, tím můžete místo potírat i dvakrát denně.

Česnek naložený do octa

Česnek na týden naložte do octa. Česnekovým octem pak místo pravidelně potírejte, dokud bradavice nezmizí. Pozor na to, že ocet kůži vysušuje – na okolní kůži byste měli pokaždé použít mastný krém.

Banánová slupka

Další možností, jak se zbavit bradavic, je přikládat na ně banánovou slupku. Přiložte ji vždy po horké koupeli a upevněte na bradavici. Opakujte denně po dobu dvou týdnů. Bradavice vyschne a pak půjde snadno sloupnout.

Foto: Shutterstock

Mléko z fíkového listu

Stejně jako šťáva z bylinek funguje i mléko z rozříznutého fíkového listu. Aplikujte ho na bradavici dvakrát denně, nejlépe ráno a večer.

Potírejte skvrny zázvorem

Na kožní defekty, včetně stařeckých skvrn, pomáhá i zázvor. Stačí nakrájet čerstvý zázvor a skvrny jím potírat několikrát denně. Při pravidelné aplikaci po několika týdnech tato místa výrazně zesvětlají.

Posilujte imunitu

Posilování imunity je skvělá prevence. Hlíva ústřičná nebo penízovka sametonohá mají schopnost čistit kůži a působí na řadu kožních neduhů. Navíc zvyšují odolnost organismu proti virovým i bakteriálním infekcím. Vyplatí se tedy podpořit kůži i zevnitř.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments