Úžasný trik, kterým odstraníte nálepky z jakéhokoliv povrchu. Nezbyde lepidlo ani škrábance

Víte, jak se zbavit nežádoucích nálepek a odstranit je z jakéhokoliv povrchu? Není to tak složité, jak by se mohlo zdát. Občas si už z obchodu přineseme zboží, na kterém je umístěn čárový kód na nevhodném místě. Je potřeba ho odstranit šetrně, abychom se vyhnuli poškození povrchu.

Nejprve zkuste nálepky sloupnout

Dříve, než se pustíte do složitějších řešení, zkuste nálepky jednoduše sloupnout. Začněte růžkem, ale podmínkou je sloupnout nálepku včetně lepidla. Jinak možná sloupnete papír, ale pak se budete pracně zbavovat lepidla. Pokud se to stane a lepidlo zůstane, v některých situacích můžete zbytky seškrábat nožem. Existují ale materiály, kde je použití ostrého předmětu kontraproduktivní.

Nálepky ze sklenic jdou odmočit

Nálepky ze sklenic jdou snadno odmočit v horké vodě. Sklenice se silnějším sklem můžete dát i do myčky nádobí, která si s většinou etiket poradí. Pokud ne, je ještě další způsob, jak se nežádoucích nálepek zbavit.

Technický líh

Jednou z možností je technický líh. Lihové čističe jde použít na většinu povrchů. Rozpouštědlo nanášejte s pomocí hadříku nebo vatového tampónku přímo na lepidlo. Zbytek nálepky by měl po chvíli pustit sám. Pozor ale u jemných plastů, ty by mohl čisticí prostředek tohoto typu narušit.

Foto: Shutterstock

Odlakovač

Připravte si odlakovač a vatové tampony. Odlakovač nanesete na tampony a tímto způsobem lepidlo čistěte. Nemusíte se bát použít sílu, pokud nejde o křehký povrch. Nezapomeňte předmět nakonec opláchnout, odlakovač má silné aroma.

Majonéza s octem

Tento trik spočívá v tom, že smícháte 4 lžíce majonézy a 1 lžíci vinného octa. Směsí pak natřete místo, které potřebujete vyčistit, a necháte několik minut působit. Nakonec vše seškrábnete (mělo by to jít snadno) a opláchnete.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Zorro
Zorro
1 rok

Stačí do nádoby, nebo z čeho chcete etiketu sundat, napustit teplou vodu a etiketa jde po chvilce lehce sloupnout. Bacha na teplotu, plastové nádoby by se mohly při moc teplé vodě zkroutit. Někdy zbude lepidlo, které zkuste lihem (Alpou) nebo odlakovačem