Užitečné rady, jak se zbavit zahlenění

Zahlenění nosu, krku nebo průdušek rozhodně není nic příjemného, na tom se určitě shodneme. Dojde-li k opravdu silnému zahlenění, může se velmi snadno stát, že nám náš zdravotní stav znemožní mluvit, což nám může výrazně zkomplikovat život.

Proč dochází k zahlenění?

Zahlenění bývá velmi častým doprovodným stavem celé řady onemocnění, se kterými se dnes a denně potýkáme. Mezi nejčastější příčiny nadměrného hromadění hlenu v těle pak patří angína nebo chřipka, což jsou nemoci, které jsou v tomto ročním období na denním pořádku.

Pakliže vás nahromaděný hlen trápí, pak určitě přemýšlíte, jak se ho zbavit a výrazně si tak ulevit. Máme pro vás několik tipů, které můžete vyzkoušet.

Na zahlenění pomáhá…

…inhalace

Jako první způsob zmíníme inhalaci, která je skvělá v tom, že pomáhá otevřít dýchací cesty. K inhalaci toho mnoho nepotřebujete, vlastně si vystačíte s hrncem plným vroucí vody a ručníkem, který si přehodíte přes hlavu, až se nad hrnec nakloníte. Pak už stačí jediné: vdechovat horkou páru nosem a vydechovat pusou.

…pitný režim

A je to tu zase – pitný režim, o kterém se mluví pořád a pořád dokola. Věřte nebo ne, ale i dodržování pitného režimu vám může pomoci, když chcete svému tělu ulevit od nahromaděného hlenu. Doporučit vám můžeme horké čaje, ideálně bylinkové, dopřát si můžete i kuřecí vývar, který se započítá do pitného režimu, tělu dodá tekutiny a vám zahřeje žaludek.

…kafrový olej

Kafr je přírodní látka, která se získává ze dřeva stromu známého jako kafrovník, od kterého je také odvozen jeho název. U nás se s ním setkáváme v podobě olejíčku, který si můžete přidat do horké vody při inhalaci a výrazně tak napomoci odstraňování a uvolňování hlenu.

…med

Přidejte med do horké vody, zakápněte několika kapičkami citronové šťávy a nebudete se stačit divit, co tenhle zázračný nápoj dovede s vaším zahleněním! Na seznam pomocníků proti hlenu můžeme s klidným srdcem zařadit i med, který funguje lépe, nežli kterékoli léky určené na suchý a dráždivý kašel.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.