V Albertu celé týdny řádil “ochutnávač”. Okusoval pečivo, olizoval cukr z koblih a ochutnával pomazánky. Vše pak vracel na místo, kde si to koupili lidé

Možná už jste se někdy zamýšleli nad tím, zda jsou hygienická opatření v českých obchodech dostatečná. Nedávné kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce odhalily, že tomu tak zdaleka není a ve skladech, kam oko zákazníka nedohlédne, může být také pořádná špína.

Nepěkná záležitost

Nepěkné věci se ale mohou dít i na ploše samotné prodejny. Tam je sice většinou čisto, ale ruku na srdce, spoléhá se tu především na slušnost a vychování samotných zákazníků. Veškeré zboží nemůže být neustále pod kontrolou, a pokud se najde někdo, kdo ho bude třeba načínat a ochutnávat, nemusí si toho dlouhou dobu nikdo všimnout.

Právě to se bohužel přihodilo v Albertu na Skalce, která se stává problematickou lokalitou, jak informuje server PrahaIn. Scházejí se zde totiž nepřizpůsobiví lidé, kteří mají různé nápady. Jednou věcí jsou drobné krádeže, které jsou zde na denním pořádku. To se však týká spíše hospodaření samotných obchodů, nikoliv zákazníků jako takových.

Bohužel se ale některé případy zákazníků silně dotýkají, protože si nevědomky mohou koupit zboží, které před nimi už někdo ochutnal nebo použil. To je jistě velmi nevábná představa. Jak vypověděl jeden ze zaměstnanců, v Albertu řádil takzvaný “ochutnávač”. Lidé z branže dobře ví, že podobné existence se tu a tam objeví, ačkoliv se to pochopitelně na veřejnosti neventiluje. Tentokrát to ale prasklo.

Foto: Shutterstock

Kdo to byl?

Tento konkrétní člověk prý několik týdnů nakusoval pečivo, sýry, zmrzliny a ochutnával paštiky, pomazánková másla, případně dokonce olizoval cukr z koblih. Nejhorší na tom je, že vše vracel zpět do regálů a je velmi pravděpodobné, že si tyto produkty někdo koupil.

Dotyčný byl nakonec polapen. Prý šlo o přibližně třicetiletého, nijak zvláštně vypadajícího muže, což zřejmě ztěžovalo i jeho odhalení. Nakonec se prý přiznal, ten den nakousané zboží zaplatil a odnesl. Před obchodem se v něm potom na lavičce prohraboval.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments