V České televizi už to lítá. Ihned musel skončit známý moderátor, jeho móresy už se nedaly vydržet

Po nástupu nového generálního ředitele do čela České televize s sebou neslo velká očekávání. Od dvanáct let sloužícího Petra Dvořáka už se nějaké změny nebo snad přiznání chyby očekávat nedalo, ovšem nové koště vždy dobře mete.

Přicházejí změny

Jan Souček se přitom k práci některých svých kolegů už před nástupem vyjadřoval velmi kriticky. Proto mnohé překvapilo, že poté, co usedl do šéfovského křesla, se nerozjely větší změny. Přeci jen, řada moderátorů je doslova na odpis a diváci by uvítali, kdyby se za nimi zabouchly definitivně dveře.

Zatím skončil jediný, a to ten, který se o Součkovi už po jeho zvolení vyjadřoval dosti zvláštně. Jde pochopitelně o Jakuba Železného, jehož způsoby právě nový ředitel kritizoval. Podle něj se prý neřídí kodexem České televize, což je jeho povinnost.

Vlastně se jen čekalo, kdy Železný skončí. Nakonec mu ČT dala příležitost, aby to zahrál důstojně a oznámil, že odchází sám. Navíc nikoliv definitivně, ale nechal si nějakou příležitost k návratu. Těžko si ale představit, že by mu někdo umožnil vrátit se na lukrativní místo například v Událostech, komentářích.

Foto: Shutterstock

Lidé opět začínají koukat

Zde už ho více než důstojně nahradili jiní. “Když tam byl Železný, nemohla jsem se na to dívat. Ty jeho drzé móresy se prostě nedaly vydržet. Bylo to tak nedůstojné! Teď je tam třeba skvělý pan Takáč a diskuze má znovu skvělou úroveň, i když hosty rozhodně nešetří,” říká například jedna z divaček, paní Libuše.

Čtěte také: Do Česka přišla nová televize pro všechny zdarma. Prima a Nova mohou ihned skončit, proti tomuhle nemají šanci

Sám Jakub Železný na svých sociálních sítích už naznačil, že by se snad rád do České televize vrátil. Z diváků však pravděpodobně nikomu nechybí a podle zákulisních informací si i mnozí jeho kolegové oddychli, že už tam není. Bude to mít tedy dost složité a jeho budoucnost bude spíše na nějakém jiném kanále, kde se však již bude muset řídit vytyčenými pravidly.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Bertik
Bertik
2 měsíců

Česka Televize,,,,, Brzy na vysokých manažerských funkcí dosadi český Premiér ODS za zásluhy,Vetcheho Holubovou Kocába a spol pro ukrajinský černý kašel

Jan
Jan
2 měsíců

JESTE BY MEL DKONCIT PAN CHYTRY MORAVEC TO SE UZ DLOUHO NEDA SLEDOVAT NATOZ POSLOUCHAT

Jana
Jana
2 měsíců

A co takový pan Řezníček? Jeho “nestrannost” nikomu nevadí? Vždyť on se u opozičních politiků zalyká nenávistí.

Helena
Helena
2 měsíců

Za koho autorka mluví? Kdo jsou to ti “lidé”? Ještě napište “náš pracující lid” a bude to dokonalé.

Alena
Alena
2 měsíců

To je dobře, že pan Železný skončil.
Měl arogantní projev a vůbec byl celkově nesympatický.

Dufek
Dufek
2 měsíců
Reply to  Alena

To není pravda. Železný je a vždy byl slušný chlap. To Souček kromě starých vyčpělých filmů nepřinesl tv vůbec nic.