V Česku oblíbená banka byla náhle vykradena. Ztratilo se obrovské množství peněz

Svět finančních transakcí se velmi rychle mění. Dnes už nemusíte mít účet pouze v některé z českých kamenných bank s pobočkami, ale můžete si ho otevřít doslova kdekoliv na světě. Někde je to těžší, jinde jednodušší.

Stala se velká chyba

Velmi snadno získáte mezinárodní bankovní účet v rámci instituce Revolut, která nejprve nabízela především výhodné kurzové směny, ovšem postupem času se stala oficiálně bankou s evropskou bankovní licencí, která navíc nabízí všechny možné služby. Často jich je dokonce více, než vám poskytne vaše běžná banka.

Není tedy divu, že i v Česku se Revolut těší značné oblibě, která přitom stále roste. Někdy je ale vidět, že jde o stále velmi mladou banku, která dělá chyby. Ať už jde o nedostatky při regulaci proti praní špinavých peněz, zbytečné blokace účtů a teď dokonce ztrátu finančních prostředků.

Ta se naštěstí nedotkla samotných klientů, ovšem banka přišla v důsledku počinu organizované skupiny o stovky milionů korun. Konkrétně jde o částku ve výši minimálně 20 milionů dolarů, tedy nějakých 450 milionů korun, jak informuje server BNN Bloomberg.

Foto: Shutterstock

Dlouho se na to nepřišlo

Zločinci měli využít technického problému Revolutu, který používal v USA a Evropě různé systémy. To vyústilo v nesprávné zaúčtovávání transakcí. Někdo si všiml, že pokud je transakce odmítnuta, žádné prostředky se z účtu neodečtou, ale kromě toho je navíc tato částka na účet znovu připsána, jelikož se systém domnívá, že předtím byla odečtena.

Tuto chybu měl Revolut ve svých systémech celé měsíce, aniž by si ji povšiml. Bohužel tak ztratil značné množství peněz, než konečně došlo k opravě. Jde vlastně o takovou moderní formu bankovní loupeže.

Čtěte také: Největší banka v Česku vyběhla s klienty. Za pár dní vám napálí poplatky, že se nedoplatíte

Zajímavé je, že Revolut to raději všechno ututlal a veřejnost o tom neinformoval, aby nevzbudil podezření, že u něj nejsou peníze v bezpečí. Vše pokryl z vlastních zdrojů, ovšem informace nakonec stejně unikla na veřejnost.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
5 měsíců

Revolut má ruské kořeny a tak se za tim může skrývat cokoliv.

Zvoník
Zvoník
5 měsíců
Reply to  Petr

To si děláš srandu, že? Pod pojmem ,,cokoliv” jsou jedině nastavené POLITICKÉ důvody nenávisti Čechů k Rusku. Měli nás nechat za války Hitlerovi a byl by pokoj. To bychom si zasloužili. Češi byli vždycky ,,smějící se bestie”.

Last edited 5 měsíců by Zvoník